Rozdzielczość w monitorze szwankuje

Witam

Więc do niedawna używałem rozdzielczości 1152x864 ale gdy ustawiam taką rozdzielczość to ekran dziwnie miga tzn. jest tak jakby za mgiełką. Przy wyższysz i niższych rozdzielczościach jest wszystko wporządku. na początku myślałem, że to wina sterowników więc wyminiłem ale to nie pomaga. Mam monitor Actina płaski 17". karta graficzna to Radeon 9200 czyli sterowniki firmy ATI.

Mam nadzieje że ktoś mi pomoże :smiley:

Pozdrawiam

posprawdzaj różne częstotliwości odświeżania

To była druga rzecz jaką sprawdziłem i nic

Spróbuj przyspiesznie sprzętowe dla karty zmniejszyć ppm na pulpit > właściwości > ustaiwienia > zaawansowane. Sprawdź przewód, może to jego wina :slight_smile:

a pulpit / prawy klik / wlasciwosci / ustawienia / zaawansowane / monitor

  • jak tam wejdziesz to masz zaznaczone "Ukryj tryby, których ten monitor nie moze wyswietlic " ?

Moze zwyczajnie ta rozdzielczosc nie jest dla niego zbyt optymalna tak samo jak na moim monitorze gdy przyspiesze odswiezanie ekranu to obraz jest krzywy itd itp :mrgreen:

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Miałem kiedyś tak samo i na dodatek z tą samą kartą, tylko że jeszcze na środku był mały punkt gdzie wszystko było rozmazane. Zrobiło mi sie tak jak zmieniłem częstotliwośc odświeżania, więc może też coś tam namieszałeś ? :slight_smile: Nie pamięta co wtedy zrobiłem, ale “sie naprawiło” :slight_smile:

*Joan

  • przy zmininalizowanym przyspieszeniu sprzętowym też nie działa

-kabel sprawdzę ale nie wiem czy to pomoże poniewarz problem występuje tylko przy jednej rozdzielczości

*punkomuzykant

-"Ukryj tryby, których ten monitor nie moze wyswietlic " jest tam coś takiego napisane ale ta opcja jest niedostępna tzn. nie mogę ani jej zaznaczyć ni odznaczyć

*gr5

-na wszystkich częstotliwościach taki sam efekt

Może to wina jakiegoś wirusa (w co wątpie), poniewarz cały czas ta rozdzielczość była ok a jak rano włączyłem kompa to było zrypane ??

Snajper(18) byłeś o coś proszony przeze mnie - zrób to, bo temat pójdzie do kosza.