Rozdzielenie 6Mb na 5Mb i 1Mb możliwe?

Witam, będę zakładał neostrade 6Mb mam dwa komputery i czy da się tak ustawić żeby na jednym komputerze był 1Mb a na drugim 5Mb zawsze nawet jak dwa komputery w tym samym czasie będą używały Internet???

Musisz mieć wtedy router z funkcją podziału łącza, w ustawieniach routera konfigurujesz wtedy jaki komp ale ma mieć przydzydzielone

Skoro jeszcze nie masz tej wersji Neostrady i dopiero zamierzasz ją wykupić, to ja na Twoim miejscu bym się wstrzymał z optymizmem. Nie każdy może mieć u siebie 6 Mb/s. To zależy od tego gdzie mieszkasz (jakie miasto i jak daleko od centrali). Ja osobiście mieszkam w Sosnowcu jakieś 3,5 km od mojej centrali i niestety… to już jest za daleko, żeby sobie pozwolić na 6Mb/s. Jak mi uruchomili tą opcję to miałem taką prędkość… a i owszem, ale połączenie się zrywało mniej więcej 5-10 sekund po nawiązaniu połączenia.

A co do tego podziału na 1 i 5 Mb/s… fakt da się mając odpowiedni router, ale Livebox to tu chyba odpada :wink: Sam osobiście korzystam w produktów firmy Linksys i od Liveboxa trzymam się tak daleko, jak tylko się da