Roździelenie internetu Dialog na 3 routery

(Alienxxx Deusz) #1

Witam posiadam router TP-Link TL-WL543G i łącze z dialogu (mam modem, do routera podłączam się kabelkiem WAN). Potrzebuje rozdzielić internet w domu. Wykonałem odpowiedni rysunek który przedstawia o co mi dokładnie chodzi. Na ten wydatek mam ok 350 zł. Myślałem o dokupieniu 2 routerów i wysłaniu sygnału dalej, tylko nie wiem jak to działa.

http://s6.ifotos.pl/img/rysunekdo_xwrrpwh.png

Proszę o pomoc moi drodzy :slight_smile: Wesołych Świąt :slight_smile:

(troiP) #2

Potrzebujesz AP a nie routerów. Polecam stare linksysy te czarno-niebieskie WRT i może na parterze uda się położyć tylko jeden access point

(Alienxxx Deusz) #3

Proszę najlepiej o listę modelów co mam kupić, później w razie czego pomożesz mi w konfiguracji?

(roobal) #4

Skoro używasz routera TP-Link, to AP też może od TP-Linka, tutaj masz przykładowe access pointy http://www.tp-link.com.pl/products/?categoryid=245 każdy z modeli może pracować jako most WDS, rozważ model TL-WA5110G oferuje również funkcję routingu, może w przyszłości się przydać, gdybyś chciał podłączać się do sieci jako klient. Te urządzenia wspierają również rozszerzenie zasięgu. Rozglądaj się za urządzeniami pracującymi w standardzie g, bo twój router i tak działa tylko w tym standardzie. Chyba, że w przyszłości planujesz wymienić router, to możesz rozważyć kupno urządzenia w standardzie n już teraz.

W twoim przypadku, potrzebujesz zestawić most między AP, aby wzmacniać i przekazywać sygnał. Najwydajniej by było gdybyś urządzenia połączył kablem, kable kładziesz raz i masz spokój :slight_smile:

(troiP) #5

roobal , a co to za różnica że router tp-linka to i ap muszą być tego producenta. Żadna. Chcesz szajs do szajsu dokładać? Bo tak jest postrzegany tp-link i to się zgadza z tymi tanimi modelami.

(Alienxxx Deusz) #6

Dobra Panowie to w takim razie co mam kupić proszę o modele. Kablem nie mogę podłączyć bo wiercenie nie wchodzi w grę a całkiem niedawno robiony był remont, a wiszące kable przez okna wyglądają paskudnie. Do czego dążę? Ma być zasięg Wi-Fi w całym domu, a na samym dole w piwnicy ma być router do którego podepnę się przez rjtke.

(roobal) #7

Różnica jest chociażby taka, że jak będzie chciał użyć WDS zamiast kabla, to routery różnych producentów mogą nie być ze sobą kompatybilne.

Każdy producent ma swoich przeciwników.

Ja już podałem swoje propozycje. Twój router działa w standardzie g, więc nie ma co się porywać na standard n, chyba że planujesz lub chcesz wymienić już teraz router na inny zgodny ze standardem n?