Rozdzielenie internetu na 2 komputery

(Przemoxmx) #1

Witam. Chciałbym rozdzielić internet (przewodowy) na 2 komputery (PC i laptop). Kabel który mam do PC jest już rozdzielony z innymi komputerami za pomocą routera i switch'a (w piwnicy).Czy ja dodatkowo u mnie w domu mogę rozdzielić jeszcze ten sygnał na 2 komputery switchem ?? Jeśli tak to proszę o link jakiegoś taniego z allegro. Czy jak rozdzielę ten kabel switchem to już będzie działać internet czy będą jakieś problemy ? nie będzie konfliktów IP w sieci ?

(Adax22) #2

Dasz rade oczywiście potrzebujesz router DSL y portem WAN RJ-45Kabel który masz teraz wpięty do karty LAN w komputerze wpinasz do portu WAN routera DSL przykład takiego routera DSL to np D-Link DI-524, POLECAM routery TP-Link http://allegro.pl/search.php?string=TP- ... onal_rec=0 z WIfi czy bez wi fi zależy od zasobności portfela niewatpliwą zaletą routerów TP-Link z wi fi jest mocny układ radiowy duża moc na wyjściu i Antena 5 dbi; stosuje routery Pentagram http://allegro.pl/search.php?string=Pen ... onal_rec=0 równie dobre i 5 lat gwarancji. Resztę konfiguracji tzn wybór trybu pracy tj wprowadzenie ustawień nadanych przez dostawce wpisujemy w konfiguracji routera Jeżeli twój dostawca usług internetowych (provider) ma przypisane MAC adresy kart przydałby się AP lub router z możliwością zmiany MAC adresu Ale jak administrator jest spoko dzwonisz i w 30 sekund masz zmieniony MAC i dopuszczony aktualny sprzęt

(Adax22) #3

Jeżeli masz stałe IP nadane przez dostawce które dotychczas wpisywałeś w ustawieniach TCP/IP karty sieciowej to wybierasz tam w routerze opcje Static IP i wpisujesz IP, Bramę, Maskę i DNS-y takie jak miałeś w ustawieniach karty sieciowej jak miałeś dynamiczne IP wybierasz analogiczną opcje w routerze jeżeli natomiast miałeś połączenie PPoE też ustawiasz go w konfiguracji routera. Router domyślnie ma włączony serwer DHCP automatycznego przydzielania IP więc jak miałeś poprzednio w protokole TCP/IP karty wpisany stały ip ustaw sobie automatyczne pobieranie IP oraz DNS. szczegółową instrukcje znajdziesz w instrukcji obsługi zakupionego routera

(Przemoxmx) #4

wolałbym się nie bawić routerem. jeden już jest i rozdziela kable. Mi chodzi tylko o to czy internet już rozdzielony switchem i routerem mogę rozdzielić jeszcze raz switchem ?

(Adax22) #5

TAK jak najbardziej sposób opisałem powyżej jak to zrobić jak chcesz taniej to połącz 2 komputery kablem typu cros-over (krosowanym) w razie konieczności zainstaluj druga kartę LAN w PC.

(kazek31) #6
* Raportuj ten post

* Odpowiedz z cytatem

Re: Rozdzielenie internetu na 2 komputery.

Nowy postprzez dekanet w 09.11.2008 (Nie) 20:59

Dasz rade oczywiście potrzebujesz router DSL y portem WAN RJ-45Kabel który masz teraz wpięty do karty LAN w komputerze wpinasz do portu WAN routera DSL przykład takiego routera DSL to np D-Link DI-524, POLECAM routery TP-Link http://allegro.pl/search.php?string=TP- ... onal_rec=0 z WIfi czy bez wi fi zależy od zasobności portfela niewatpliwą zaletą routerów TP-Link z wi fi jest mocny układ radiowy duża moc na wyjściu i Antena 5 dbi; stosuje routery Pentagram http://allegro.pl/search.php?string=Pen ... onal_rec=0 równie dobre i 5 lat gwarancji. Resztę konfiguracji tzn wybór trybu pracy tj wprowadzenie ustawień nadanych przez dostawce wpisujemy w konfiguracji routera Jeżeli twój dostawca usług internetowych (provider) ma przypisane MAC adresy kart przydałby się AP lub router z możliwością zmiany MAC adresu Ale jak administrator jest spoko dzwonisz i w 30 sekund masz zmieniony MAC i dopuszczony aktualny sprzęt

Router który wymieniłeś jest raczej dla kablówek a skąd wiesz z jakiego ANEKSU korzysta "przemo86" co??? Kablówka kablówce nierówna ( Różni operatorzy różne parametry urządzeni )

* Raportuj ten post

* Odpowiedz z cytatem

Re: Rozdzielenie internetu na 2 komputery.

Nowy postprzez dekanet w 09.11.2008 (Nie) 21:06

Jeżeli masz stałe IP nadane przez dostawce które dotychczas wpisywałeś w ustawieniach TCP/IP karty sieciowej to wybierasz tam w routerze opcje Static IP i wpisujesz IP, Bramę, Maskę i DNS-y takie jak miałeś w ustawieniach karty sieciowej jak miałeś dynamiczne IP wybierasz analogiczną opcje w routerze jeżeli natomiast miałeś połączenie PPoE też ustawiasz go w konfiguracji routera. Router domyślnie ma włączony serwer DHCP automatycznego przydzielania IP więc jak miałeś poprzednio w protokole TCP/IP karty wpisany stały ip ustaw sobie automatyczne pobieranie IP oraz DNS. szczegółową instrukcje znajdziesz w instrukcji obsługi zakupionego routera

Ja tam bardziej jestem za tym rozwiązaniem. Bo jak połączysz oba kompy se sobą skrętkom to pierwszy będzie musiał być włączony żeby drugi miał internet.

(Adax22) #7

Annex masz w ADSL a nie DSL !!