Rozdzielenie internetu na 2 komputery

Witam. Chciałbym rozdzielić internet (przewodowy) na 2 komputery (PC i laptop). Kabel który mam do PC jest już rozdzielony z innymi komputerami za pomocą routera i switch’a (w piwnicy).Czy ja dodatkowo u mnie w domu mogę rozdzielić jeszcze ten sygnał na 2 komputery switchem ?? Jeśli tak to proszę o link jakiegoś taniego z allegro. Czy jak rozdzielę ten kabel switchem to już będzie działać internet czy będą jakieś problemy ? nie będzie konfliktów IP w sieci ?

Dasz rade oczywiście potrzebujesz router DSL y portem WAN RJ-45Kabel który masz teraz wpięty do karty LAN w komputerze wpinasz do portu WAN routera DSL przykład takiego routera DSL to np D-Link DI-524, POLECAM routery TP-Link http://allegro.pl/search.php?string=TP- … onal_rec=0 z WIfi czy bez wi fi zależy od zasobności portfela niewatpliwą zaletą routerów TP-Link z wi fi jest mocny układ radiowy duża moc na wyjściu i Antena 5 dbi; stosuje routery Pentagram http://allegro.pl/search.php?string=Pen … onal_rec=0 równie dobre i 5 lat gwarancji. Resztę konfiguracji tzn wybór trybu pracy tj wprowadzenie ustawień nadanych przez dostawce wpisujemy w konfiguracji routera Jeżeli twój dostawca usług internetowych (provider) ma przypisane MAC adresy kart przydałby się AP lub router z możliwością zmiany MAC adresu Ale jak administrator jest spoko dzwonisz i w 30 sekund masz zmieniony MAC i dopuszczony aktualny sprzęt

Jeżeli masz stałe IP nadane przez dostawce które dotychczas wpisywałeś w ustawieniach TCP/IP karty sieciowej to wybierasz tam w routerze opcje Static IP i wpisujesz IP, Bramę, Maskę i DNS-y takie jak miałeś w ustawieniach karty sieciowej jak miałeś dynamiczne IP wybierasz analogiczną opcje w routerze jeżeli natomiast miałeś połączenie PPoE też ustawiasz go w konfiguracji routera. Router domyślnie ma włączony serwer DHCP automatycznego przydzielania IP więc jak miałeś poprzednio w protokole TCP/IP karty wpisany stały ip ustaw sobie automatyczne pobieranie IP oraz DNS. szczegółową instrukcje znajdziesz w instrukcji obsługi zakupionego routera

wolałbym się nie bawić routerem. jeden już jest i rozdziela kable. Mi chodzi tylko o to czy internet już rozdzielony switchem i routerem mogę rozdzielić jeszcze raz switchem ?

TAK jak najbardziej sposób opisałem powyżej jak to zrobić jak chcesz taniej to połącz 2 komputery kablem typu cros-over (krosowanym) w razie konieczności zainstaluj druga kartę LAN w PC.

* Raportuj ten post

    * Odpowiedz z cytatem


Re: Rozdzielenie internetu na 2 komputery.


Nowy postprzez dekanet w 09.11.2008 (Nie) 20:59

Dasz rade oczywiście potrzebujesz router DSL y portem WAN RJ-45Kabel który masz teraz wpięty do karty LAN w komputerze wpinasz do portu WAN routera DSL przykład takiego routera DSL to np D-Link DI-524, POLECAM routery TP-Link http://allegro.pl/search.php?string=TP- ... onal_rec=0 z WIfi czy bez wi fi zależy od zasobności portfela niewatpliwą zaletą routerów TP-Link z wi fi jest mocny układ radiowy duża moc na wyjściu i Antena 5 dbi; stosuje routery Pentagram http://allegro.pl/search.php?string=Pen ... onal_rec=0 równie dobre i 5 lat gwarancji. Resztę konfiguracji tzn wybór trybu pracy tj wprowadzenie ustawień nadanych przez dostawce wpisujemy w konfiguracji routera Jeżeli twój dostawca usług internetowych (provider) ma przypisane MAC adresy kart przydałby się AP lub router z możliwością zmiany MAC adresu Ale jak administrator jest spoko dzwonisz i w 30 sekund masz zmieniony MAC i dopuszczony aktualny sprzęt

Router który wymieniłeś jest raczej dla kablówek a skąd wiesz z jakiego ANEKSU korzysta “przemo86” co??? Kablówka kablówce nierówna ( Różni operatorzy różne parametry urządzeni )

* Raportuj ten post

    * Odpowiedz z cytatem


Re: Rozdzielenie internetu na 2 komputery.


Nowy postprzez dekanet w 09.11.2008 (Nie) 21:06

Jeżeli masz stałe IP nadane przez dostawce które dotychczas wpisywałeś w ustawieniach TCP/IP karty sieciowej to wybierasz tam w routerze opcje Static IP i wpisujesz IP, Bramę, Maskę i DNS-y takie jak miałeś w ustawieniach karty sieciowej jak miałeś dynamiczne IP wybierasz analogiczną opcje w routerze jeżeli natomiast miałeś połączenie PPoE też ustawiasz go w konfiguracji routera. Router domyślnie ma włączony serwer DHCP automatycznego przydzielania IP więc jak miałeś poprzednio w protokole TCP/IP karty wpisany stały ip ustaw sobie automatyczne pobieranie IP oraz DNS. szczegółową instrukcje znajdziesz w instrukcji obsługi zakupionego routera

Ja tam bardziej jestem za tym rozwiązaniem. Bo jak połączysz oba kompy se sobą skrętkom to pierwszy będzie musiał być włączony żeby drugi miał internet.

Annex masz w ADSL a nie DSL !!