Rozdzielenie internetu na 2 kompy

witam,

od padziernika bede mieszkal z kolega w mieszkaniu (2 osobne pokoje pokoje) :mrgreen: . Bedzie internet i mam pytanie jak zrobic po najtanszych kosztach (nie musi byc bezprzewodowo) zeby na dwoch komputerach (ja mam laptopa, on zwyklego peceta) mozna bylo korzystac z internetu ? Co muszę zakupić(jak najtaniej) żeby można bylo rozdzielic na 2 kompy?

Nie wiem jaki to bedzie internet, ale chyba do wszystkich rodzajów będzie ten sam sposób.

windows xp ma wbudowanego IIS służącego do routingu netu. jedyny koszt to kabel sieciowy do podłączenia 2 kompów (owy systemu oraz komp muszą chodzić cały czas aby 2 komputer miał net) ewentualnie router adsl, lan.

Jak najtaniej to kabel sieciowy z przeplotem, ale to bardzo niewygodne rozwiązanie, bo aby internet działał na drugim kompie to musi być włączony pierwszy(ten który jest podłączony na stałe do internetu). Koszt takiego kabla na moim zadupiu to złotówka za metr no i jeden komputer musi mieć dwie sieciówki, ale to zbędne jak masz Neo.

nie musi, po co ?? :x

no nie bardzo mi takie coś pasuje, to jak zrobić niezależnie od siebie. jakie urzadzenie trzeba zakupic(oczywiscie jak najtaniej)

a i jeszcze bo ja na laptopie bede mial raczej viste, a kolega xp

router

bedzie dzialc miedzy vista a xp??

jeszcze nie ma neta pisał o tym w 1 poście :x

to owy modem podłączasz przesz port USB (wszystkie modemy lan go mają i udostępniasz internet w sieci lokalnej 2 kompowi), lub kupujesz huba 4portowego za 10zł.

zalozmy ze mam net z kablowki. i che mieć niezalezny od obu komputerow internet. czy bedzie prawidlow konfigurowalo miedzy vista a xp?

jaki router polecacie tani!, moze byc przewodowy, zeby mial jeszcze jedno zapasowe wejscie na 3 kopmputer?

router ma minimum 4 porty rj45. polecam d-linka, linksysa. więcej (ceny) na allegro.

Sorry nie doczytałem.

Nie każdy modem z sieci kablowej jest podłączany pod USB!

jeśli będziesz używał routera to nie ma znaczenia pod jakimi systemami będą pracowały komputery, router przydzieli ich kartom odpowiednie adresy (DHCP).

A jak będzie miał neo?

to już sprawa montera jaki wciśnie klientowi, ja się spotkałem z modemami kablówkowymi które miały port USB… (chello, aster city)

dobra niech kupie router. a teraz co muszą mieć kompy i jakie przewody trzeba kupić?

to dostanie sagema albo thompsona pod usb, lub wykupi liveboxa za 10zł miesięcznie (router wi-fi). co do sieci to może puścić ten net po IIS-ie(plus hub 4p i może podłączyć do 4 kompów). w sieci lokalnej - ale już odrzucił tą metodę a- a zatem router.

Zwykłe kable sieciowe z końcówkami RJ45.

Ja bym się wstrzymał, aż dowiedziałbym się z czego będzie net. Dobry Router może kosztować ok. 250zł.

router spokojnie działa pod neo co Wy :x

skąd taki wniosek… ??