Rozdzielenie internetu na 2 kompy

a jakbym mial cos w rodzaju neo ?? to chyba tez tylko router pasowałby mi?

Zależy jaki. Do neo najlepszy z wbudowanym modemem ADSL. JAk bez modemu to musisz podłączyć modem do kompa i musi on być w tedy serwerem(czy jakoś tak)!

tak, w ofercie tp masz liveboxa!!

czy taki router bedzie dobry do kablowki i do neo?

http://www.agito.pl/routery/dlink_dir100.753.34740.html

Ktos z rodziny ma to wiem :slight_smile:

yhym

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 16:27

to nie jest odpowiedź na moje pytanie :x

No dobra nie każdy działać może pod neo ale są routery które idą pod neo. - wiem ponieważ mój kuzyn ma neo + router

dobra to czytakie zestaw to juz wszystko

  • router

  • 2 kable z koncowkami RJ45

-no i na obydwu komapch karty sieciowe

*******************************************************

a jaka koncowka bedzie doprawadzany internet, bo w neo jest chyba RJ11, a kablowka ma RJ45 tak ? czyli albo router bedzie pasowal do jednego albo do drugiego

masz całkowitą rację tylko mi chodziło o to byś wyjaśnił kto sugeruje, że neo nie można rozdzielić na routerze adsl… :stuck_out_tongue:

Livebox to nie najlepsze rozwiązanie, lepszy router.

Do neo tak, ale do kablówki to nie wiem. Spytaj w dziale “Sieci Komputerowe”.

router adsl ma wejście rj11.

dzialanie routerow na roznych netach zalezy od portow WAN tak?

Tak i router ADSL musi mieć taki port.

Livebox to jest router adsl wi-fi… ileż można razy pisać… !!

Wiem! Ma także Wi-fi i niektóre bluetooth, ale lepszym i pewniejszym rozwiązaniem jest router. Nie wiem ile portów RJ45 ma Livebox.

dobra dzięki za info,

zobaczy się pózniej jaki będę maił net

Livebox może rozdzielić połączenie, ale tylko przez WI-fi!

czy do kablowki potrzebny jest router z modemem ? czy może być bez?

Nie jest potrzebny wbudowany modem(nawet nie wiem czy takie istnieją). W tedy potrzebujesz zwykły router i podłączasz do niego modem z kablówki(musi mieć port RJ45).

musi mieć port wan, jak podłączysz do lanowego wyjścia, to nie będzie prawidłowego routingu tylko sygnał zostanie rozgłoszony na pozostałe wyjścia lan(tak jakbyś skorzystał z huba/switcha).łopatologicznie chodzi o to że router podłączony do kablówki (wan) ma pełnić rolę “karty sieciowej” i routować sygnał na wyjścia lan.