Rozdzielenie Internetu na Livebox i router D-Link

Witam,

Czy jest możliwe rozdzielenie sygnału internetowego w taki sposób, żeby jednym kablem telefonicznym “szedł” do Liveboksa a drugim do routera (D-Link DSL-504T)?

Przejrzałem forum i widziałem, że ludzie pisali, że możliwe jest połączenie kablem sieciowym (prostym?). W takim wypadku trzeba niby wyłączyć DHCP w routerze.

Spróbowałem po prostu wpiąć się Liveboksem w rozgałęziacz kabla telefonicznego, ale wtedy w komputerach wpiętych do routera nie ma Internetu.

Można, ale nie rozumiem jak wpiąłeś sie w rozgałęziacz kabla telefonicznego :? podłączyłeś kabel telefoniczny do liveboxa i D-linka ? :roll:

podłącz liveboxa normalnie, a z liveboxa kablem RJ-45 niech idzie do routera, DHCP może byc chyba nawet włączone, grunt zeby miało inną pule adresów IP jak livebox

Wygląda na to, że ty dopytujesz się czy można do jednej linii telefonicznej podłączyć 2 modemy. Nie ważne w jakim urządzeniu te modemy się znajdują. Odpowiedź jest prosta - Nie! Ty z usługi internetu możesz skorzystać tylko jeden raz. Jak dalej będziesz budował swoją sieć wewnętrzną to już inna sprawa. Możesz to robić na wiele sposobów oby tylko zgodnie z zasadami budowania takiej sieci.

Dziękuję Panowie za odpowiedzi (święta zabrały trochę czasu, więc nie miałem kiedy pokombinować). Na razie tylko przepiąłem kable z routera do Liveboksa, następnym razem jak będę u ojca, to będę kobminował dalej jak połączyć router i Livebox, żeby postarać się wykorzystać obecne położenie kabli (docelowo LB w jednym pokoju, router w drugim - z routera 3 kable do 3 kompów :slight_smile: ).

Dodane 13.04.2013 (So) 17:01

Niestety nie zadziałało - może coś źle zrobiłem, a może podłączenie kablem telefonicznym LB i router jest niemożliwe?

Rozgałęziłem w LB gniazdko wychodzące do telefonu VoIP i niestety lipa. Może powinienem odblokować fioletowe (zablokowane) gniazdko telefoniczne w Liveboksie, i jego użyć?

Dodam, że testowe połączenie kablem ethernetowym LB i routera dało zamierzony efekt - na kompie wpiętym w router był internet.

Jeśli dałoby się połączyć kablem telefonicznym, to bym nie musiał robić dodatkowych dziur w ścianach i kupować kabli.