Rozdzielenie Internetu na Livebox i router D-Link


(Calloc) #1

Witam,

Czy jest możliwe rozdzielenie sygnału internetowego w taki sposób, żeby jednym kablem telefonicznym "szedł" do Liveboksa a drugim do routera (D-Link DSL-504T)?

Przejrzałem forum i widziałem, że ludzie pisali, że możliwe jest połączenie kablem sieciowym (prostym?). W takim wypadku trzeba niby wyłączyć DHCP w routerze.

Spróbowałem po prostu wpiąć się Liveboksem w rozgałęziacz kabla telefonicznego, ale wtedy w komputerach wpiętych do routera nie ma Internetu.


(krzychup4) #2

Można, ale nie rozumiem jak wpiąłeś sie w rozgałęziacz kabla telefonicznego :? podłączyłeś kabel telefoniczny do liveboxa i D-linka ? :roll:

podłącz liveboxa normalnie, a z liveboxa kablem RJ-45 niech idzie do routera, DHCP może byc chyba nawet włączone, grunt zeby miało inną pule adresów IP jak livebox


(j24) #3

Wygląda na to, że ty dopytujesz się czy można do jednej linii telefonicznej podłączyć 2 modemy. Nie ważne w jakim urządzeniu te modemy się znajdują. Odpowiedź jest prosta - Nie! Ty z usługi internetu możesz skorzystać tylko jeden raz. Jak dalej będziesz budował swoją sieć wewnętrzną to już inna sprawa. Możesz to robić na wiele sposobów oby tylko zgodnie z zasadami budowania takiej sieci.


(Calloc) #4

Dziękuję Panowie za odpowiedzi (święta zabrały trochę czasu, więc nie miałem kiedy pokombinować). Na razie tylko przepiąłem kable z routera do Liveboksa, następnym razem jak będę u ojca, to będę kobminował dalej jak połączyć router i Livebox, żeby postarać się wykorzystać obecne położenie kabli (docelowo LB w jednym pokoju, router w drugim - z routera 3 kable do 3 kompów :slight_smile: ).

Dodane 13.04.2013 (So) 17:01

Niestety nie zadziałało - może coś źle zrobiłem, a może podłączenie kablem telefonicznym LB i router jest niemożliwe?

Rozgałęziłem w LB gniazdko wychodzące do telefonu VoIP i niestety lipa. Może powinienem odblokować fioletowe (zablokowane) gniazdko telefoniczne w Liveboksie, i jego użyć?

Dodam, że testowe połączenie kablem ethernetowym LB i routera dało zamierzony efekt - na kompie wpiętym w router był internet.

Jeśli dałoby się połączyć kablem telefonicznym, to bym nie musiał robić dodatkowych dziur w ścianach i kupować kabli.