Rozdzielenie internetu, problem z konfiguracją routerów

(Dreadlook93) #1

Witam,

(system) #2

musisz skonfigurować ap-ka, tak by dzielił pasmo po równo

http://pl.wikipedia.org/wiki/Quality_of_service

http://fs.airlive.com/manual/AirLive_WL-5460APv2_Manual.pdf

(Dreadlook93) #3

W sumie nie mam do niego dostępu, ma go tylko dostawca internetu. Ale czy problem na pewno leży tu? Skoro net śmiga dobrze u sąsiadów, kiedy nie jest podłączony u nich router? …zwolnienie neta pojawia się po wpięciu u nich routera…

(system) #4

Źle Ciebie zrozumiałem

Może TP-Link jest uszkodzony ?

(Dreadlook93) #5

Nie może być uszkodzony, bo mam 2szt. brałem swój do sąsiadów i to samo.

(Dimatheus) #6

Hej,

Twój routerze ma nowszy firmware - 3.13.13. Może na routerze sąsiadów też warto go zaktualizować? Tam jest wersja 3.13.4.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Dreadlook93) #7

Brałem ich router do siebie i u mnie chodzi szybko… oczywiście zaktualizuję firmware… Może jakieś ustawienia są źle na routerze, że kolidują ze sobą adresy IP?

(Dimatheus) #8

Hej,

Według screenów, które pokazałeś, nic takiego nie ma miejsca. A czy podobnie wyglądają transfery po kablu u sąsiadów - tzn. gdy komputery do routera podłączone są kablowo?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(roobal) #9

Dlaczego na obu routerach jest ten sam SSID?

(Dreadlook93) #10

Screeny robiłem oba u siebie w domu, tutaj są poprawione. U mnie w domu:

2681531500_1415909964_thumb.jpg

U sąsiadów:

5612246400_1415910129_thumb.jpg

(Dimatheus) #11

Hej,

Czyli nadal u sąsiadów jest router ze starszym firmwarem.

A co z tym?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Dreadlook93) #12

Firmware nic tutaj nie wnosi, miałem ten router u siebie i wszystko hulało jak należy.

U sąsiadów kiedy kabel z AP podłączę od razu do kompa net śmiga jak szalony. Natomiast kiedy podłączę go pod TP-Link TL-WR1043ND i potem kablem do kompa jest spowolniony, działa jak lemur, to samo poprzez wifi :mrgreen:

(Dimatheus) #13

Hej,

• A przewód nie wygląda na uszkodzony?
  • Próbowałeś uruchomić ponownie urządzenie Acces Point OVISLINK WL-5460AP? Ewentualnie przemienić kable portami.
    Pozdrawiam,

Dimatheus

(Dreadlook93) #14

Przewód jest nowy… gdyby był uszkodzony to raczej na samym połączeniu AP --> komputer też by przejawiał zamulaniem.

Router uruchamiałem ponownie - nic nie dało. Co do zamiany portów - musiałbym wejść na dach i to zrobić - postaram się jutro to sprawdzić…

(system) #15

a nie możesz zamówić technika ?

przecież to dostawca odpowiada za to że nie ma neta

w sumie to nie chciałbym być na miejscu sąsiada - nie może rozprowadzić sygnału w domu

(roobal) #16

Za technika będzie musiał zapłacić, bo przecież wszystko działa, a że z routerem jest problem to co to obchodzi dostawcę.

Zanim zmienisz porty, możesz zobaczyć czyy na Twoim routerze u sąsiadów bedzie to samo.

(ADR1991) #17

Będzie to samo, pisał o tym dwa razy.

(Dimatheus) #18

Hej,

Nawet z nowymi kablami czasami są problemy. Zasłużenie więc, że nowy równa się sprawny nie zawsze jest poprawne. Rozumiem, że żeby zrestartować Access Point nie musiałem wchodzić na dach?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Dreadlook93) #19

Tak, nie musiałem wchodzić na dach, w domu mam zadilacz podłączony od niego. Dzisiaj będę kombinował. :slight_smile:

Edytowano:

Jednak źle zarobiona końcówka była :stuck_out_tongue: