Rozdzielenie internetu radiowego na komputer i laptopa

kupiłem właśnie laptopa, a internet mam radiowy podłączany do kompa na taki wkręt (wkręcany) i mam pytanie jak rozdzielić teraz internet żebym mógł odbierać internet w laptopie i na komputerze? Wystarczy taki router? http://allegro.pl/listing.php/search?sg … ng=WR543G+

tak, napewno sobie wkrecisz (śróbkę w dupkę nr 5 ) ,a teraz nam wkręcasz. Ale poważnie co oznacza Twoje “na taki wkret”, czy Ty byś sam wiedział o co komuś chodzi np. “mam telefon stacjonarny na taki wkręt” albo do mojej kuchenki dochodzi gaz “na taki wkręt” może M5x30 , Gościu troszkę powagi i szacunku do ludzi co Tobie mogą pomóc, a nie tak na odp***l i se główkujta.

Boże, czy tak ciężko się domyślić. boofla może użytkownik nie jest takim guru komputerowym jak Ty i inaczej nie potrafi tego wyjaśnić.

W twoim przypadku będzie potrzebny jeden taki router, który podłączysz do swojego komputera i odpowiednio skonfigurujesz to będziesz miał internet na lapku, ale tylko wtedy, gdy stacjonarny będzie włączony.

Ewentualnie jeśli kupisz 2 takie to do jednego podłączasz ten kabelek “na wkręt”, łączysz z drugim routerem, który będzie wysyłał sygnał do obydwóch kompów.

Shaki81 produkuj sie tak dalej, najepiej kup za niego potrzbny router, podłącz u niego to i jeszcze skonfiguruj jeśli Ty jesteś też tak guru. Zobacz ile Ty masz postów a ile On. Shaki81 wiem że jest weekend, ale to nie powód aby komus zadać temat (na odp****l) i wypad na iprezkę, a oni niech się martwią. Bo na wkręt to mogą być “BMC”, “skrętka” albo “F” itd. nawet na srubokręt albo ktoś kogoś chce “wkręcic”, ale chwała takim jak Ty co na takie pytania “olewające” maja chęci produkowania się. Czy tak trudno w dzisiejszych czasach wiedzieć jakie ma się połaczenie z netem (na wkręt :D) lub nawet zdjęcia zrobić?

Dodane 05.03.2011 (So) 1:00

No ale jaki router? ???

W sumie sam nie odpowiedziałeś konkretnie jaki router ma kupić, w końcu podał linka na Allegro, tylko nie podał na jaki “wkręt”. Więc Shaki81 nie pluj się .

Jak ma być konkretna odpowiedź to proszę o konkretne pytanie. nawet to jest w regulaminie chyba, a nie że

Skontaktuj się ze swoim ISP, zapytaj o możliwość rozdzielenia łącza routerem WiFi, zapytaj czy on to może zrobić i jaki jest koszt takiej operacji czy też masz sam zakupić i skonfigurować router w oparciu o jego zalecenia.

Nie wiesz jak wygląda zarządzanie siecią, do której jesteś podłączony i odradzam samodzielny zakup sprzętu bez określonej wiedzy.

Przeważnie w komputerach montowane są karty radiowe ze złączem RP-SMA i przy takiej końcówce w celu rozdzielenia sygnału stosuje się rozwiązanie z dwoma urządzeniami.

antena zewnętrzna odbierająca sygnał ----->urządzenie w trybie AP Client-----> router WiFi

Można również zastosować rozwiązanie z jednym urządzeniem wykorzystując sprzęt OVISLINK AirLive AP WiF G Dual-Band

ISP może również przerobić Twoją instalację i wtedy wystarczy router WiFi.

Odradzam jednak samodzielne zabawy i doradzam kontakt z dostawcą internetu.

wystarczy karta wi-fi na pci - wada jest to, ze komputer stacjonarny musi byc wlaczony, by byl net w laptopie

ew. usb dongle…

Ok. dziekuje za odpowiedzi :slight_smile:

Boofla takimi postami nikomu nie pomagasz. Jak chcesz zwiekszyc liczbe postow to pisz w dziale “na luzie” a nie w tematach. Nie kazdy jest tak zorientowany we wszystkim jak ty i potrafi wszystko nazwac. Inni uzytkowanicy jakos wiedzieli o co pytam, tylko ty miałeś jakieś dziwne aluzje… Nie chcesz pomoagać to w ogóle nie odpisuj.