Rozdzielenie internetu+wybór routera

Witam

Poszukuje routera bezprzewodowego za max 150 zł do rozdzielenia internetu na 2 komputery. Co byście polecili?

Router jest mi potrzebny gdyż kupiłem laptopa i w nim też potrzebuje internetu.

A sprawa wygląda tak:

Do stacjonarnego komputera mam podłączony internet z sieci lokalnej kablem rj45. I chodzi o to, że ten router chce połączyć z kablem a następnie połączyć go też zwykłym kablem rj45 właśnie ze stacjonarnym. A na laptopie chciałbym mieć bezprzewodowy internet. Najlepiej żeby router obsługiwał standard 802.11n.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie gdyż jestem trochę zielony w tych sprawach :slight_smile:

Pozdrawiam

“n” odradzam, bo wierz mi, że nie jest Ci potrzebny. Polecam produkty NETGEAR, ze względu na ich stabilność i rozsądną cenę. Sam używam od ponad roku i 0 problemów. Dodatkowym plusem jest łatwa konfiguracja. Oto jeden z routerków:

WGR614EE.

Oczywiście możesz jeszcze przeglądnąć całą gamę. Tylko pamiętaj, że jeśli nie masz Neostrady lub czegoś podobnego, to nie kupuj routera ADSL.

Pozdrawiam :wink:

bierz tego Linksys WRT54GC-EU, bardzo dobry router.

Zastanawiam się między Netgearem a Linksysem ale nie wiem czy uda mi się to wszystko ładnie skonfigurować (czytaj: łatwo). Może macie jeszcze jakieś propozycje?

Jak chcesz łatwej konfiguracji to wierz mi :arrow: NETGEAR skonfigurujesz bez najmniejszych kłopotów, kreator Cię poprowadzi.

Pozdrawiam :wink: