Rozdzielenie Internetu z jednego laptopa na drygi przez WI F

Witam aktualnie posiadam dwa lapsy z Vistą do pierwszego mam podłączony Internet przez kablówkę i tam troszkę pokombinowałem włączyłem „Centrum sieci i udostępniania” później „Skonfiguruj połączenie lub sieć” później wybrałem „Skonfiguruj bezprzewodową sieć ad hoc” postępowałem tam zgodnie ze wskazówkami i w ten sposób rozdzieliłem Internet na drugi laptop przez wi fi. Łączyłem sie tak parę razy na tym drugim lapsie przez Internet później cos kombinowałem w ustawieniach i przez parę dni nie łączyłem tego drugiego lapsa z neta i po paru dniach znów chciałem podłączyć tego drugiego laptopa przez wi fi do Internetu, ale ku mojemu zaskoczeniu zrobiło mi się tylko połączenie lokalne bez Internetu wiec usunąłem to połączenie i skonfigurowałem nowe, ale i tak to samo mi wyskakiwało połączenie lokalne. I teraz się zastanawiam czy to ja zmieniłem coś w ustawieniach, jeśli tak to podpowiedzcie mi, co żebym mógł to odkręcić, czy może tamci z kablówki coś mi zalokowali, że teraz nie mogę wysyłać pakietów internetowych przez wi fi do tego drugiego lapsa a może znacie jakieś inne sposoby na to, aby można było mieć Internet na tych dwóch laptopach, bo jeśli nic nie wymyśle to moja kobieta mnie zabije jak nie będzie mogła korzystać ze swojego laptopa z Internetu.

XgorylX , najprościej, najtaniej i najszybciej rozdzielisz łączę z kablówki za pomocą routera. Wówczas nic ci nie zablokują, tylko po zakupie trzeba do nich przydzwonić i poprosić o zmianę uprawnień i podać nowy MAC adres, należący do routera. Potem prosta konfiguracja i masz rozdzielony net na tyle urządzeń na ile chcesz, oczywiście przez Wifi.

Takie rozwiązanie jest proste i konfiguracja zajmuje niewiele czasu.

Pozdrawiam :wink: