Rozdzielenie iternetu ze stałym IP

Hejoo!

W sprawach internetu nie jestem zbyt doinformowaną osobą, więc znalazłam się tu aby zadać Wam trudne z mojego punktu widzenia pytanie. Sprawa wygląda tak:

Mam do jedynego komputera w domu (stacjonarnego) podłączony internet od lokalnego dostawcy. Internet ma stałe IP, które jest rejestrowane na jednym komputerze (wiem, że jakbym chciała kabel podpiąć nagle do innego komputera to musiałabym zadzwonić i ich poprosić o tak jakby autoryzację aby internet działał). Kupiłam własnie laptopa i chciałabym mieć na nim internet. Czy uważacie, że jest jakiś sposób na w miarę legalne rozdzielenie tego internetu na ten stacjonarny i laptop? Może jakiś router? Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale laptop ma wifi…

Proszę o wypowiedzi w miarę na chłopaki rozum, mam jakieś pojęcie o komputerach ale rozszyfrowywanie fachowego nazewnictwa mogłoby zabrac mi sporo czasu :slight_smile:

Pozdrawiam, Rolka :slight_smile:

Rozwiązania są dwa:

  • zakup routera z opcją klonowania MAC

  • współdzielenie połączenia przez jeden z komputerów

Pierwsze rozwiązanie jest droższe na starcie, ale tańsze w eksploatacji. Drugie jest tańsze na starcie (nic nie musisz kupować), ale droższe i mniej wygodne w eksploatacji.

Pierwsze rozwiązanie czyli zakup routera wifi, opcję klonowanie adresu mac (udawania karty sieciowej komputera stacjonarnego) ma już chyba każdy router. Ceny od 80 zł w górę :slight_smile:

A czy jeśli zakupię taki router i sklonuje tego MAC’a to czy ten mój “nielegalny” laptop będzie widoczny dla mojego dostawcy? Dostawca też ujawnił na swojej stronie sposób konfiguracji routera, ale w tak, ze musiałabym go o routerze powiadomić, czy zatem router który zakupię bedzie działał bez rejestracji którą dostawca przedstawia? Nie chcę aby narzucił mi jakieś chore ceny za korzystanie z dwóch komputerów…

Sprawny spec od sieci od razu wykryje, że jest router. Ale im nic do tego - robisz to legalnie. Jak nowy laptop to omiń te tanie routery i szukaj z 802.11n (nawet jak masz wolne łącze). Przyda się przy przenoszeniu plików między komputerami.

W miesięczniku PC Format 10/2011 nasz test routerów i artykuł jak założyć domową sieć :slight_smile:

http://allegro.pl/router-wifi-802-11n-t … 96958.html

Czy taki oto router lub podobny podołałby zadaniu? :slight_smile:

Myślę, że tak :slight_smile:

Da radę :slight_smile: