Rozdzielenie łącza stałego poprzez router do laptopa

Witam

Moja siostra kupiła sobie laptopa z Wi-Fi. Mamy PCta w domu, do którego podłączony jest internet poprzez kabel. Chcę rozdzielić internet poprzez router, tak żebym miał neta ja i moja siostra. Problem w tym, że nie za bardzo się orientuje co trzeba dokładnie kupić tzn wiem, że jak podłącze kabel od internetu do routera to on go zamieni na bezprzewodowy ale wtedy jak będę mógł uzyskać internet na PC’cie ? Będę musiał dokupić kartę sieci bezprzewodowej do niego? czy jakoś poprzez router da się dokupić kabla trochę i podpiąć ? Internet mam na ustalony adres MAC dlatego tylko router wchodzi w grę : ) Jak możecie to doradźcie mi oraz polećcie jakiś router :slight_smile:

musisz kupić router. ustawiasz w nim “Klonowanie MAC” a jako adres fizyczny podajesz MAC komputera. Komputer stacjonarny podłączasz do routera za pomocą kabla (router najczęściej posiada zintegrowany switch 4-portowy) a laptopa za pomocą wi-fi.

Pozdrawiam

A z czego masz ten internet?

Kabel od internetu do routera, router kabelkiem lan do komputera, przez wi-fi do laptopa.

Internet mam od lokalnego dostawcy, Stałe łącze. Dzięki za odpowiedź. z konfiguracją sobie poradzę. Jeszcze raz dzięki. :slight_smile:

No i w routerze sklonować będzie trzeba adres MAC.