Rozdzielenie neta na kilka komputerów

Chcę rozdzielić internet na 3 komputery ale jest jeden problem… mam LAN…

Nie wiem jak i za pomocą czego o zrobić bo narazie mam jakiegoś switcha ale pewnie trzeba będzie kupić router…

i tu moje pytanie: czy jest to możliwe?

a przy okazji… do czego służy switch a do czego router i jaka jest różnica? byłem na wikipedii ale niech ktoś mi to łopatologicznie wytłumaczy :stuck_out_tongue:

%5C/viewtopic.php?f=15&t=169473

http://www.frazpc.pl/b/77202

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t21728.html

EDIT: Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Coś mi sie pomieszało, że druga wersja tego routera była na RJ45…

Troszkę więcej napisz o urządzeniach sieciowych jakie posiadasz i co byś chciał uzyskać.

Co do switcha to służy on do podziału sieci ale nie potrafi nią zarządzać. Zarządzanie odbywa się przez serwer który odpowiedni przydziela adresy IP z DHCP i też należy pamiętać że każdy komputer jest widoczny wtedy dla serwera.

Co do routera to też on dzieli sieć ale w jego przypadku już można zarządzać tym co dzieje się po naszej stronie a na zewnątrz sieci wszystko jest widoczne jakby stał tylko jeden komputer.

W przypadku domowych zasobów to raczej w twoim przypadku wchodzi w rachubę zakupienie routera. Nie sugeruj się tym co napisał stasiek1240 , na temat typu routera jeżeli masz sieć dostarczaną przez złącze RJ45. Ten router który napisał stasiek1240 , służy do neostrady.

a więc kupuję Router, proszę admina o zmianę adresu MAC i puszczam neta na kompy…

ale ja chcę to zrobić tanim kosztem, więc kupię asmax br-604 bo akurat taki mają w proline w bytomiu :slight_smile:

no ale mam problemik bo puściłem kiedyś dodatkowy kabel do neta (10m) jakbym miał router no i sprawdzam switchem (podłączam 2 laptopy do siebie) no i kabel nie działa :frowning: na switchu się pojawia tylko dioda od 1 portu a od 2 już nie… nie wiem co z tym zrobić :stuck_out_tongue: końcówki są całe a wyciąganie kabla to przesuwanie 2 łóżek więc na razie nic nie robię (nie chce mi się :slight_smile: )

BTW. czy kabel z końcówkami RJ45 można kupić w elektronicznym? wiem że można osobno kabel i osobno wtyczkę ale nie wiem czy to złączają (sklep jest kawałek ode mnie, dlatego się was pytam, czy to możliwe :slight_smile: )

PS. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :slight_smile:

Maca nie musisz zmieniać u admina gdyż na routerze można sklonować tego co masz na swoim komputerze

Nie rozumiem w jaki sposób sprawdzasz Switchem kabel. Podłączasz jedną i drugą końcówkę do switcha?

Przewody sieciowe często mają w sklepach komputerowych

mam 2 kable… jeden 0,5m a drugi 10m… jeden podłączam do switcha a 2 końcówką do laptopa i z drugim kablem to samo ale i tak znalazłem przyczynę nie działania :slight_smile:

i o to mi chodzi :slight_smile: bo u mnie na strychu jest jakiś switch dzielący sygnał na 4 czy 5 kompów :slight_smile:

samo się klonuje czy trzeba jakoś wpisywać? :slight_smile:

dobra, kupuję Router, Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile:

Jest specjalna opcja w routerze klonowania MAC.