Rozdzielenie radiówki poprzez AP i router WIFI

Witam

(Z góry przepraszam za nie do końca fachowe wypowiedzi :slight_smile: Przewertowałem forum, ale trudno mi znaleźć rozwiązanie mojego przypadku.

Mam problem z rozdzieleniem radiówki na kilka komputerów w lokalu. Zakupiłem dwa urządzenia Acces Point Edimax EW-7206APG + D-link Router DI-524. W sklepie poinformowano mnie że uda się to zrobić na tym sprzęcie, ale nie jestem pewien co do kompetencji sprzedawcy. Dokładne ustawienia pokazałem na schemacie

http://www.data2town.com/files/schemat.gif

1 przypadek

Na AP odnalazłem sieć do której się chce podłączyć. Do AP podpiąłem komputer i skonfigurowałem połączenie pppoe. Wszystko przebiegło bez problemów, tzn mam internet na komputerze.

2 przypadek

Podpiąłem router do AP i na routerze skonfigurowałem połączenie PPPoe. Uzyskałem status Connected. Windows Vista wykrył połączenie Internetowe, jednak przeglądarka nie potrafi wyświetlić żadnej strony.

Na routerze ma włączone DHCP a komputery skonfigurowane aby sobie automatycznie pobierały adresy ip i dns (próbowałem także ze statycznymi numerami (DNS - tpsa, zapomniałem sprawdzić z DNS’ami usługodawcy)). Niestety w każdym przypadku nie było netu.

Dziwne bo ping z komputerów do usługodawcy odpowiadał - co sugerowałoby poprawność konfiguracji.

PS: Usługodawca nie autoryzuje numeru MAC, a uwierzytelnianie odbywa się za pomocą loginu i hasła.

Z wywiadu jaki zrobiłem wśród znajomych dowiedziałem się że :

  • przyczyną może być ilość punktów routingu i np router może dalej nie przekazywać sygnału - w takim razie dlaczego pinguje z komputerów w sieci oraz dlaczego routerowi udaje się ustanawić połączenie PPOE

  • urządzenia mogą być niekompatybilne - ale czy w takim wypadku nic by nie chodziło? :slight_smile:

  • może sprzedawca wprowadził mnie w błąd i na tym sprzęcie nie da się tego zrobić

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za jakąkolwiek informację.

Ja bym tą konfigurację zrobił troszkę inaczej.

DHCP włączone na EW-7206APG a wyłączone na Dlinku

AccesPoint podpięty nie do portu WAN na Dlinku tylko do zwykłego Lan. W ten sposób uzyskasz jednorodność sieci i tylko EW-7206APG będzie rządził siecią. a D-link będzie tylko przekazywał sygnał.