Rozdzieloczsć monitora - Pytanie

Witam posiadam kartę graficzną VIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X (64 MB) chciałbym się dowiedzieć jaką używacie u siebie w domu rozdzieloczść ekranu, nie wiem własnie na jakiej mam pracować lubię bardzo jak wszystko jest małe, zawsze pracowałem na takich po 1150 wzwyz i chciałem sie dowiedziec bo ostnaio spalił mi się monitor czy jest to mozliwe ze spalił się on własnie od zbyt dużej rodzzdzieczości a wy jakiej uzywacie ?? ?? ??

pozdrawiam

Używaj rozdzielczość jaką chcesz, jaka Tobie odpowiada i tyle… jeżeli monitor może taką wyświetlić, a oczy wytrzymują nawet 60Hz (dla CRT nie polecam, ale znam ludzi co tak mają) to ustawiaj i sie niczym nie martw. A że się spalił monitor… ups… szkoda i tyle :frowning:

zależy jaki masz monitor. CRT? LCD? i ile cali?

zawsze ustawiaj na nominalną:

dla 15" - 1024x768

dla 17,19" - 1280x1024

dla 19" wide- 1440x900

posiadam monitor CRT LG Flatron i strasznie lubie jak jest wszystko małe, ale koneicznie nastawaic optymalną czy moge wyzszą jezli ten muj monitor taka wyswiaetla

moje zdanie…

dla siebie :mrgreen:

co z tego że producent wybrał np.: 1280x1024 jako optymalną, jeżeli np.: Twoim ulubionym i jedynym zajęciem jest gra w grę i tam jest max np.: 1024x768…

Ustaw sobie tyle ile chcesz i … dbaj o oczy - 85Hz - to jest bardziej zalecane :wink:

ja posiadam CRT LG Flatron 17" i u mnie optymalna rozdzielczość producenta przy 85Hz to 1024x768.

I tylko takiej używam bo w gwarancji wyraźnie napisane jest że używanie wyższej niż zalecana (optymalna) może spowodować uszkodzenie monitora. Stąd można wywnioskować że mogłeś za bardzo wyśrubować rozdzielczość względem częstotliwości odświeżania (czy tam odwrotnie).

czyli jak się nastawia np 60 HZ to psuje oczy prawda, ale obraz jest tym samym dokłdniejszy?

Tak :wink: Ale pamiętaj że nawet jeśli masz 85 HZ to i tak się psują oczy ( ale w mniejszym stopniu )

kolor123

Poczytaj

Pozdrawiam

A jak na 17" miałem 800x600, tylko że z wygładzeniem?

Przecież się nie rozwali.

Ja bym nie mógł robić czegokolwiek na 1280x1024…

Ja mam na 19 calach CRT 1024x768 monitor NEC obraz jest bardzo ostry.

wżywałem ostatnio takiej karty jako awaryjnej i pracowałem na 19calowym crt samsung w rozdzielczości 1280x1024 przy 85hz (dzięki wysokim taktowaniom układu RAMDAC można uzyskać jeszcze wyższe rozdzielczości przy odpowiednim odświerzaniu )

Uznaje się, że dla monitorów 15" i 17" (381 mm i 432 mm), rozdzielczość 1024×768 jest standardem, natomiast dla monitorów 19" zaleca się 1280×1024. Dobre monitory 21" (533 mm) zazwyczaj potrafią wyświetlać obraz w rozdzielczości 1600×1200. Są także szerokie monitory 24" (610 mm), które często będą w stanie pracować w rozdzielczości poziomej 1900 pikseli lub większej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdzielcz … %87_ekranu

aha rozumiem ja własnie się zastanawiam poniważ chce sobie obecnie zakupic jakis dobry monitor CRT poniwaz nie stac mnie na nic lepszego, ale mysle jaki bedzie najlepszy tak ab miał plaski ekran i był wyrazny i miał ładne kolorki tak jak miałem w swoim FLATRONIE LG

a ja moge tylko 800x600@85hz bo jak dam na tą co napisałeś to mi takie paski migają :?