Rozgałęziacz USB

W moim komputerze mam dwa wejścia USB.Do jednego z nich bezpośrednio podłączony jest skaner,a do drugiego rozgałęziacz,który ma 4 wejścia USB.Do tego rozgałęziacza miałem podołączony modem i drukarkę,czasem pada.Wszystko super działało.Dziś rano wyłączyłem kompa.Pteraz znowu go włączyłem i kicha.Diody na modemie się nie świecą! Wszystko wygląda na problem z rozgałęziaczem.Odłączam go i podłączam ponownie,a tu nagle pojawia sie kumunikat windows o tym że komputer nie może wykryć tego sprzętu albo ten sprzęt ma awarię! A kdy wchodzę menadżera urządzem we właściowości tego nieznanego urządzenia to pisze że brak zainstalowanych sterowników.Czyli wynika że rozgałęziacz nie działa.Przez co nie działa modem i drukarka.Dopiero jak podłączam modem bezpośrednio do kompoa to jest ok.Co ja mam zrobić? Nie mam radnych sterowników do tego rozgałęziacza,a poza tym wszystko jeszcze rano działało tak jak jest teraz.POMOCY.Co ja mam zrobić? Musi być tak jak jest bo mam tylko 2 wejścia ,a muszę korzystać z tego rozgałęziacz bo i drukarka i modem i pad.POMOCY! !!

Wygląda na to że padł rozdzielacz. Osobiście nie polecam tego typu wynalazków, mógł paść ze względu na zbyt wielki pobór prądu. Lepiej zakupić kontroler USB montowany w gnieździe PCI:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=2109

lub

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=2107

I nie będziesz miał problmów z nadmiernym obciążeniem portu USB.

A czy to może być poprostu błąd systemowy.Czy jest sznasa że jak zrobie C format to wszystko będzie działało wporządku? Co myślicie?

Wątpie. No ale jak nie zrobisz to sie nie przekonasz. Ja bym jak już zainstalował na innej partycji nowy system i sprawdził. :?

Wszytko wskazuje na to że Hub USB jest niestety “martwy”. Problemy z poborem mocy z rozgałeziaczy rozwiązuje rozgałęziacz aktywny czyli z dodatkowym zewnęcznym zasilaczem ale najlepsze jest już podane rozwiązanie z kontrolerem w gnieździe PCI.

Ja do tego rozgałęziacza miałem i mam podłączony zasilacz,który jest niezbędny.Gdy nie był podłączony komputer co chwile się restartował.Poszedłem z tym rozgałęziaczem do sklepu komputerowego żeby sprawdzili czy działa na innym komputerze,okazało sie że tak.Zrobiłem C format i wszystko jest wporządku :smiley: