Rozgałęzienia, Wifi

Wybaczcie jeśli wyda to się śmieszne, ale mało się na tym znam. Mój problem wygląda następująco: W jednym końcu mieszkania jest router z wifi - bezpośrednio podłączony do internetu - zaznaczam, że nie możliwe jest przeniesienie w żadne inne miejsce. Z routera idzie kabel do drugiego komputera, znajdującego się w drugim pokoju. W trzecim pokoju natomiast korzystam z laptopa. Sygnał z routera jest tam strasznie słaby i czasem laptop gubi sieć. Jeśli jednak przeniesiemy go do pokoju nr 2 - zasięg jest ok. Mamy switch i chcemy z kabla znajdującego się w pokoju nr 2 rozdzielić net na komputer stacjonarny i na mojego laptopa w pokoju nr 3. Zaznaczam również iż nie jest możliwe pociągnięcie kabla bezpośrednio z pokoju nr 1. Moje pytanie: czy istnieje możliwość aby rozgałęzić net z pokoju nr 2, ale w sposób bezprzewodowy? Tak, żeby laptop nie gubił sieci… Z góry dziękuję za pomoc i od razu mówię, że jak ktoś chce być zgryźliwy to niech poszuka innego tematu.

Miałem niemal dokładnie taki problem jak Ty. Rozwiązałem go podłączając w “pokoju nr 2” access point - dokładnie taki:

TL-WA500G

Jeśli dobrze zrozumiałem to co napisałeś, to możesz spróbować zrobić tak. Odłącz router od internetu i w to miejsce podłącz przełącznik, następnie przenieś router do drugiego pokoju i połącz go z przełącznikiem, do przełącznika nie podłączaj już innych urządzeń tylko i wyłącznie router. Jeśli router będziesz miał w centrum domu, powinieneś mieć większy obszar pokryty zasięgiem. Jeśli to nie pomoże lub z innego powodu nie możesz tak zrobić, możesz zakupić dodatkowy AP, który albo podłączysz kablem do routera, albo będzie działał jako repeater.