Rozgałęzienie internetu

Witam!

Z góry zaznaczam że jestem zielony w tym temacie. :frowning:

Otóż kupiłem sobie laptopa i chciałbym podłączyć do niego bezprzewodowy internet. I tak, mam internet w blokowej sieci i podłączałem go przez kabel do zwykłego, komputera stacjonarnego. Teraz kupiłem laptopa i chciałbym rozgałęzić jakoś ten internet w taki sposób, żeby do starego kompa był podłączony przez kabel, a do laptopa bezprzewodowo, a laptop stałby w drugim pokoju. Czy jest to możliwe? Jak tak to w jaki sposób można to zrobić?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam! :slight_smile:

zaopatrujac się w odpowiedni router z wifi najlepiej i najwygodniej

Witam najlepiej kup sobie router netgear wgr 614 ,kabel z modemu podpinasz do routera w źródło ten kabel co będziesz miał w komplecie z routerem wpinasz do modemu a drugi do routera wpisujesz 192.168.1.1

i ustawiasz szukasz w ustawieniach use mac adress następnie wriless setings tam robisz open robisz accept i to wszystko dogadujesz się z zaporą czyli ustawiasz w zaporze aby zezwalała na połączenia routera i to na tyle mi to zajęło 15 minut

Chłopie co ty pi… jaki netgear wgr 614 . Jak widzę jakie bzdety piszecie to aż mi się nóż w kieszeni otwiera i krew mnie zalewa.

kostamar a skąd wiesz jakie parametry ma jego sieć :?: Czy to jest internet po kablu koncentrycznym i w domu przez specjalne urządzenie jest wydzielany sygnał internetu i kablówki czy internet jest puszczony po skrętce przecież tego nie napisał a w tym naszym kraju to co kablówka to inny typ łącza.