Rozjeżdżanie się divów-problem (CSS)

(Zalesiak) #1

Mianowicie chodzi mi oto że div z nawigacją nie chce przylgnąć do diva z treścią. Jak temu zaradzić? Oto lscreen:

screenmb9.th.gif

(mktos) #2

Pokaż kod (HTML i CSS), bo bez tego to nie pomożemy.

(Zalesiak) #3

(Prusinowski Andrzej) #4

nie mam pojęcia dlaczego tak sie dzieje, HTML'a masz raczej w porządku, a CSS znam, ale nie używam, więc niezbyt moge znalezc blad

mam tylko taka propozycje, ze aby strona ładnej wygladała wyśrodkuj całość (chyba ze masz inne plany, a ten screen jest z wersji beta :))

(adpawl) #5

Może w #nawigacja zmniejsz height powiedzmy na 60px i zobacz co będzie :wink:

(Zalesiak) #6

No jak z mniejsze to źle będzie wyglądać. A tyle się namęczyłem a nie chce mi się w tabelkach robić bo to świadczy o mojej nieprofesjonalności bo web 2.0 jest jazzy :). Sory za błędy o dopiero co z disco wróciłem i nie mogę trafić w klawisze. :wink:

EDIT: Sory pomogło jak bym był pedałem to powiedział bym że Cię kocham :lol:

(Micromac) #7

Nie wiem dlaczego tak nieekonomicznie budujesz css.

Nie lepiej dodać klasę div "pojemnik" i ustalić szerokość diva dla pozostałych ?

.

.pojemnik {

background: url(jakis obrazek) #FFFFFF center repeat-x;

margin: 0 auto;

width: 738px;

}

W XHTML-u:

div id="naglowek">

Strona Główna | Portfolio | O mnie | Kontakt

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

sadasd
[/code]

(Zalesiak) #8

wrappera sobie zrobiłem, a większa ilość kolumn jest mi zbędna.