Rozłącza mi internet


(Mikolaj14) #1

Mam internet z MultiMedia 1.3 Mb i co chwila mi rozłącza...co mam zrobić żeby to naprawić...??


(system) #2

Najpier spróbuj wykonać naprawianie połączenia sieciowego, w zasobniku systemowych najedź na ikonke połączenia sieciowego i wybierz z listy opcję "napraw". Jesli system ni ebędzie w stanie naprawić samodzielnie połaczenia to spróbuj czyszczenia programem CCleaner. Możliwe też, że problem lezy po stronie providera.

Opisz dokładniej problem, to umożliwi nam bardziej precyzyjne porady.

Pozdrawiam :wink:


(Tompyk) #3

Pytanie dodatkowe - czy rozłącza Ci się modem (gasną wszystkie lampki i jest ponowne wyszukiwanie sieci) czy tylko na komputerze połączenie.


(Empi33) #4

A ja mam takie pytanie co sądzicie o dostawcy internetu Multimedia wlasnie? Czy maja zmienne IP? I do laptopa można podłaczyć go żeby w domu normalnie działał?


(Bocian1196) #5

Mi to samo się dzieje... Lampki się świecą tylko w kompie pisze ze neta nie mam... Wiecie o co chodzi?


(system) #6

pnk , Lampki to nie wszystko, trzeba jeszcze odpowiednio skonfigurować router.

Pozdrawiam :wink:


(Tompyk) #7

Ja osobiście to z nich zrezygnowałem ale tylko dlatego że i cena nie odpowiadała. Co do IP to raczej utrzymuje się stałe ale jest przydzielane dynamicznie więc w każdym momencie może się zmienić.

Jeżeli zmieniałeś podłączone urządzenie do modemu kablowego to za każdym razem musisz resetować modem poprzez wyłączenie go z prądu.

W przypadku Mulltimedii nie mówimy o żadnym routerze - nie ma go - jest tylko modem kablowy. Chyba że ktoś rozbudowuje sobie sieć.


(system) #8

Zwracam honor :slight_smile: