Rozłączająca się neostrada

(Wojtas1993) #1

Mam modem ZTE ZXDSL 852. Od paru dni połączenie się co chwilę zrywa. Dzwoniłem do TP a następnego dnia powiedzieli że sprzęt jest w porządku. Reinstalacja sterowników też nic nie dała.

W czym może tkwić problem? Mam Windows XP i takie coś mi się zdarzyło pierwszy raz...

(Mister1294) #2

to ich wina... mam to samo na sagemie

(Sebos99) #3

U mnie było podobnie i wina leżała po stronie aplikacji neostrady. Usuń ją. Instrukcja jak to zrobić- viewtopic.php?f=7&t=91864 . Ona często powoduje owe rozłączanie.

Proponuję też przeskanować komputer Spy-botem

(Mister1294) #4

ja z tego korzystałem i to samo :confused:

jeszcze spróbuj przełożyć do innego gniazda USB

(Wojtas1993) #5

~sebos_krk a czy koniecznie muszę usuwać sterowniki od modemu? Bo u mnie da się osobno usunąć sterowniki i aplikację neo.

(Sebos99) #6

Sterowniki możesz zostawić.

(Jurek S) #7

wchodzisz do menadzera urzadzen

szukasz modemu

dajesz wlasciwosci i musisz odznaczyc

zezwalaj na odlaczanie z powodu oszczedzania energii

cos takiego, powinno smigac.

(Wojtas1993) #8

Brak takiej opcji...

Ale już od ponad 3 godzin modem śmiga jak należy. Myślę, że to może być wina starej, miedzianej, od dziesiątek lat nie remontowanej linii...

(Laszjwrz) #9

Pakiet neostrada na kompie to totalna porażka, ja nie wiem jak można z tym żyć - co chwile jest z tym jakiś problem, podejrzewam, że nie tylko ja mam takie zdanie. Najlepiej pominąć instalacje neo i zainstalować bezpośrednio sterowniki modemu, znajdujące się na płycie neo. Lub postarać się o zaktualizowane. Raz na dobę tak czy siak będzie się rozłączało - nic nie poradzisz - taki już urok TP i dynamicznego IP. Teraz mi się praktycznie nie rozłącza od ponad 2 miesięcy (poza tym 1 na dobę), a jeszcze wcześniej rozłączało nawet z 7 razy na dobę. Może ma coś do tego płacenie rachunków :slight_smile:

(Cekol1) #10

laszjwrz zgadzam się z tobą najlepiej wywalic to śmieszne programidło neostrady i same stery zainstalować i do tego autoconnecta od czasu kiedy tak mam żadko kiedy mi się rozłącza :mrgreen: