Rozłączająca się neostrada

Mam modem ZTE ZXDSL 852. Od paru dni połączenie się co chwilę zrywa. Dzwoniłem do TP a następnego dnia powiedzieli że sprzęt jest w porządku. Reinstalacja sterowników też nic nie dała.

W czym może tkwić problem? Mam Windows XP i takie coś mi się zdarzyło pierwszy raz…

to ich wina… mam to samo na sagemie

U mnie było podobnie i wina leżała po stronie aplikacji neostrady. Usuń ją. Instrukcja jak to zrobić- viewtopic.php?f=7&t=91864 . Ona często powoduje owe rozłączanie.

Proponuję też przeskanować komputer Spy-botem

ja z tego korzystałem i to samo :confused:

jeszcze spróbuj przełożyć do innego gniazda USB

~sebos_krk a czy koniecznie muszę usuwać sterowniki od modemu? Bo u mnie da się osobno usunąć sterowniki i aplikację neo.

Sterowniki możesz zostawić.

wchodzisz do menadzera urzadzen

szukasz modemu

dajesz wlasciwosci i musisz odznaczyc

zezwalaj na odlaczanie z powodu oszczedzania energii

cos takiego, powinno smigac.

Brak takiej opcji…

Ale już od ponad 3 godzin modem śmiga jak należy. Myślę, że to może być wina starej, miedzianej, od dziesiątek lat nie remontowanej linii…

Pakiet neostrada na kompie to totalna porażka, ja nie wiem jak można z tym żyć - co chwile jest z tym jakiś problem, podejrzewam, że nie tylko ja mam takie zdanie. Najlepiej pominąć instalacje neo i zainstalować bezpośrednio sterowniki modemu, znajdujące się na płycie neo. Lub postarać się o zaktualizowane. Raz na dobę tak czy siak będzie się rozłączało - nic nie poradzisz - taki już urok TP i dynamicznego IP. Teraz mi się praktycznie nie rozłącza od ponad 2 miesięcy (poza tym 1 na dobę), a jeszcze wcześniej rozłączało nawet z 7 razy na dobę. Może ma coś do tego płacenie rachunków :slight_smile:

laszjwrz zgadzam się z tobą najlepiej wywalic to śmieszne programidło neostrady i same stery zainstalować i do tego autoconnecta od czasu kiedy tak mam żadko kiedy mi się rozłącza :mrgreen: