Rozłączająca się radiówka

Witam

Mam problem z radówką Pentagram horNET USB model XG-703A. Problem polega na tym że co chwila rozłącza mi się. Znika ikonka polączenia bezprzewodowego w windzie xp pro. Dodam że sama jest ona sprawna bo na laptopie mi działa idealnie żadnego kłopotu a na PC skacze jak porąbana. Nie wiem co mam dalej robić z tym czymś. Prosze Was o pomoc. Z góry dzięki.

a jakie zabezpieczenie stosuje Twój dostawca czy nie filtrację MAC-adresów? I czy w ogóle na pc nawiązujesz połączenie z internetem / bramą /?

zabezpieczenia to tylko wep a router jest moją własnością :slight_smile: a tak to nie zdąży nawet się połączyć bo odrazu znika w systemie radiowka :frowning:

zainstalowałeś dedykowane sterowniki / jeśli masz / spróbuj wyłączyć szyfrowanie i czy problem będzie się powtarzać

sterowniki są z płytki orginalnej, szyfrowanie wyłączyłem i nic nie pomogło cały czas to samo - pojawia się i znika połączenie sieci bezprzewodowej

a próbowałeś przez połączenie sieci bezprzewodowej Windows / bez sterowników z płytki / i w zaawansowanych opcjach zaznacz “tylko sieć z punktem dostępu”, druga opcja od góry.

nie moge tego zrobić bo co chwile restartuje mi się siecówka i nie moge wogóle we właściwośco połączenia wejść nawet

a w menedżerze urządzeń pokazuje Ci wszystko ok? Tzn. to co dotyczy tego pentagrama.

Złączono Posta : 25.12.2006 (Pon) 18:49

przypuszczam, że problem może leżeć po stronie USB, może w biosie jest coś nie tak ustawione

w menedzerze zaobserwowałem ten sam problem że znika i się pojawia a z biosem nic nie bylo kombinowane ale jeszcze zobacze

Złączono Posta : 25.12.2006 (Pon) 18:56

biosa też nikt nie tknął wszystko w nim jest ok

trudny temat, a spróbuj jeszcze usunąć połączenie bezprzewodowe w panelu sterowania i zainstalować z płyty przy wyjętym pentagramie, a po restarcie włożyć go do portu

nie pomaga nadal znika i sie pojawia

Złączono Posta : 25.12.2006 (Pon) 20:35

nie uwieżysz ale przyczyną tego że nie chciało chodzić ta sieciówka była winna przedłużka która była z tą kartą.

Złączono Posta : 25.12.2006 (Pon) 20:35

podłączyłem do portu na krótko i chodzi normalnie

prawdopodobnie “uwalona” ciekawe to życie nie, i komputery :o szukamy daleko a problem błachy ale najważniesze, że rozwiązany :slight_smile:

Witajcie !!

downland jest jeszcze ok , okolo 90 ale upload tylko gora 15.

Co mozna z tym zrobic. Prosz pomozcie !!

A cha nie napisalem jaka mam , a wiec 1 mega

jak masz 1 mega transfer to jest w porządku bo teoretyczny download przy tej prędkości to jest 122 KB, a upload / standardowo przyjmuje się 1/4 downloadu 30 KB, a praktyczny może być mniejszy nawet o połowę. Możesz jedynie negocjować z providerem zwiększenie transferu.

Dzieki !!

Pozdro !!