Rozłączający się net+strony internetowe

(Łucio) #1

Witam!

Mam problem z przeglądaniem stron internetowych na Laptopie (łącze bezprzewodowe). Po prostu po kilkunastu minutach korzystania z internetu strony internetowe przestają się otwierać. Najśmieszniejsze jest to że np programy gadu-gadu i dc++ normalnie działają i nie ma z nimi problemów. Gdy się uruchomi ponownie komputer wszystko wraca do normy na kilka minut i znowu to samo :confused: Sprawdzałem 3 przeglądarki: Firefox, Explorer i Opere (wszystkie najnowsze wersje programów) i na wszystkich jest ten sam problem. Żeby było jeszcze śmieszniej pingi normalnie śmigają. Nie wiem co to może być bo chyba router dobrze jest skonfigurowany...

Mój system to Windows Vista 32bit Ultimate

Proszę o pomoc bo to jest strasznie denerwujące...

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

(Cosik Ktosik) #2

Próbowałeś w menu start->uruchom->wpisać cmd

a następnie w nowym oknie

ipconfig /flushdns

Sprawdzałeś system na obecność wirusów: http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

(Łucio) #3

tak próbowałem tego ipconfig /flushdns ale nie pomogło nic. System też skanowałem kasperskim ale nie wykrył żadnych wirusów.

(Kolmar) #4

Sprawdź czy przypadkiem nie masz ustawionego proxy w przeglądarkach.

(Łucio) #5

Nie nie mam. Łącze się z internetem bez proxy.

(Cosik Ktosik) #6

Może spróbuj z innymi DNSami:

208.67.222.222

208.67.220.220

(Łucio) #7

Próbowałem. Zmieniałem DNsy zarówno na laptopie jak i routerze ale problem nadal występuję.

Pojawił się kolejny objaw. Za każdym razem gdy wyłączam firefoxa po takim rozłączeniu się internetu nie mogę wyłączyć Visty ani odpalić żadnego programu. Wygląda to tak jak by się po prostu zawiesiła. Pomaga dopiero przytrzymanie przycisku power. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym problemem z Internetem.

(Kolmar) #8

Kolejna moja sugestia - zerknij do dziennika zdarzeń i zainteresuj się błędami, które wystąpiły bezpośrednio przed jak i po awarii.

(Łucio) #9

a jakimi kodami błędów powinienem się zainteresowac? tylko że problem występuję od instalacji Windowsa Visty czyli od początku...

(Kolmar) #10

Wszystkimi, które wystąpiły tuż przed awarią (+/-5 minut) oraz po awarii. Jak komp zawiesił się to wszelkie tego typu błędy odnotowywane są w dzienniku zdarzeń. To samo dotyczy zawieszenia się aplikacji, utraty połączenia (np. na skutek wadliwego działania jednej z bibliotek dll powiązanej z tą aplikacją) i innych.

Sprawdzałeś na innych systemach czy jest tak samo ?

Resetowałeś ustawienia przeglądarek ?

Jeżeli nie to wykonaj powyższe czynności.

(Łucio) #11

Tak resetowałem wszystkie ustawienia przeglądarek i nadal to samo:/

A co do zdarzeń to najczęściej występujące przy tym problemie to:

10002 Moduł rozszerzalności sieci WLAN został zatrzymany.

Ścieżka modułu: C:\Windows\System32\IWMSSvc.dll

15016 Nie można zainicjować pakietu zabezpieczeń Kerberos dla uwierzytelniania po stronie serwera. Pole danych zawiera numer błędu.

7000 Nie można uruchomić usługi Parallel port driver z powodu następującego błędu:

Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

1002 Serwer DHCP 0.0.0.0 odmówił dzierżawy adresu IP 192.168.1.3 dla karty sieciowej o adresie 001F3B15DD99. (Serwer DHCP wysłał komunikat DHCPNACK).

1003 Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 1003 ze źródła Microsoft-Windows-Dhcp-Client. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

001F3B15DD99

%%2163146757

Brak zasobu zależnego od ustawień regionalnych dla wymaganego komunikatu

(Leslaww) #12

Mam podobny problem.Pojawił się po zainstalowaniu avast,a. Po zawieszeniu się Firefoxa,nie można go zamknąć - nawet usunąć procesu firefox.

(Grafi_) #13

Witam.

Miałem to samo przez ostatnie dwa tygodnie. Po 3minutach przeglądania stron przeglądarka przestawała działać. w pasku stanu pisało "oczekuje na(...)" ale strona sie nie ładowała a po około minucie wyskakiwał komunikat że połączenie zostało zresetowane ble ble ble.. Próbowałem wszystkiego, na darmo. Dopiero po formacie wszystko wróciło do normy.

Wydaje mi sie że może to być przez jakiś nowy wirus. Skanowałem dysk Awastem i AD personel.. nic konkretnego nie wykryły