Rozłaczanie internetu po włoczeniu drugiego komputera

Witam. |Posiadam w domu router adsl asmax ar904 g. Mamm do niego podłaczone 2 komputer.

  1. system windows xp pro sp 3

procesor: athlon x 2 4200+

zasilacz 400 w

grafi: radeon ati power kolor 2600 xt

ram 2 x 1 gb patriot

karta sieciowa wbudowana w płyte głowna msi k9n ultra v 2

  1. system windows xp pro sp 2

procesor athlon 2000 +

zasilacz 350 w

grafika gf 4 mx 440

ram 256

kast sieciowad-link dfe - 52 8 tx

(komputer 6 letni)

Moj problem polega na tym, ze po wloczeniu komputer nr 2, internet na routerze sie rozłacza, po czym ponowie łaczy i tak połączony juz zostaje. Czasami rozłaczenie internetu jest rowniez przy wyłaczeniu komputera nr 2. NIe wiem co zrobic z tym problemem. Reistalacji systemu nie daje rezultatów

To by trzeba było potestować co jest nie tak… Ale na początek ustaw w routerze stałe IP dla konkretnego komputera to raz. Włącz komputer nr.2 i dopiero jak się załaduje podepnij kabel do routera i sprawdź czy internet siada na komputerze nr.1. Spróbuj podłączyć kabel do innego gniazdka. Spróbuj z innymi kablami… na chwile obecną nic więcej mi nie przychodzi do głowy…

Jak “prądowo” to wygląda? Te same uziemienie komputerów, te same linie zasilające?

router i komputer nr 2 sa podłączone na jednym bezpieczniku, natomiast komputer nr 1 jest podłaczony na drugim. Router nie ma uziemnieia, komputer 1 i 2 maja. NIe jestem p[ewien czy te bezpieczniki nie sa podłaczone pod inne fazy, ale raczej nie.

Całkiem więc możliwe, że to jakieś niedopasowanie prądowe. Jak masz możliwość, to może przerzuć na wifi komputery…

nie wiem czy to ma jakies znaczenie, ale na tym komputerze ktory rozlacza internet nie ma bramy internetowej, natomiast na drugim komputerze tak owa jest

Na obu komputerach ma być ta sama brama internetowa, więc ją wpisz, ma być taka sama jak na kompie na którym jest wpisana

jak mam ustawic ta brame, jak ja w ogole właczy? gdzie sa jej opcje ?

To skąd to wiesz? :^o

Start => moje miejsca sieciowe => po lewej kliknij wyświetl połączenia sieciowe, no i prawym przyciskiem myszy kliknij na nie i potem właściwości => Protokół internetowy (TCP/IP) właściwości…

bo widze brame internetowa w połaczeniu sieciowym ale nie wiedziałem jak właczyc ja na drugim kompie, bo na tym komuterze 1 sama sie zrobiła