Rozłaczanie internetu po włoczeniu drugiego komputera

(Piotrekx94) #1

Witam. |Posiadam w domu router adsl asmax ar904 g. Mamm do niego podłaczone 2 komputer.

1) system windows xp pro sp 3

procesor: athlon x 2 4200+

zasilacz 400 w

grafi: radeon ati power kolor 2600 xt

ram 2 x 1 gb patriot

karta sieciowa wbudowana w płyte głowna msi k9n ultra v 2

2) system windows xp pro sp 2

procesor athlon 2000 +

zasilacz 350 w

grafika gf 4 mx 440

ram 256

kast sieciowad-link dfe - 52 8 tx

(komputer 6 letni)

Moj problem polega na tym, ze po wloczeniu komputer nr 2, internet na routerze sie rozłacza, po czym ponowie łaczy i tak połączony juz zostaje. Czasami rozłaczenie internetu jest rowniez przy wyłaczeniu komputera nr 2. NIe wiem co zrobic z tym problemem. Reistalacji systemu nie daje rezultatów

(Mihau X64) #2

To by trzeba było potestować co jest nie tak.. Ale na początek ustaw w routerze stałe IP dla konkretnego komputera to raz. Włącz komputer nr.2 i dopiero jak się załaduje podepnij kabel do routera i sprawdź czy internet siada na komputerze nr.1. Spróbuj podłączyć kabel do innego gniazdka. Spróbuj z innymi kablami.. na chwile obecną nic więcej mi nie przychodzi do głowy..

(bachus) #3

Jak "prądowo" to wygląda? Te same uziemienie komputerów, te same linie zasilające?

(Piotrekx94) #4

router i komputer nr 2 sa podłączone na jednym bezpieczniku, natomiast komputer nr 1 jest podłaczony na drugim. Router nie ma uziemnieia, komputer 1 i 2 maja. NIe jestem p[ewien czy te bezpieczniki nie sa podłaczone pod inne fazy, ale raczej nie.

(bachus) #5

Całkiem więc możliwe, że to jakieś niedopasowanie prądowe. Jak masz możliwość, to może przerzuć na wifi komputery...

(Piotrekx94) #6

nie wiem czy to ma jakies znaczenie, ale na tym komputerze ktory rozlacza internet nie ma bramy internetowej, natomiast na drugim komputerze tak owa jest

(me@djohnsc) #7

Na obu komputerach ma być ta sama brama internetowa, więc ją wpisz, ma być taka sama jak na kompie na którym jest wpisana

(Piotrekx94) #8

jak mam ustawic ta brame, jak ja w ogole właczy? gdzie sa jej opcje ?

(me@djohnsc) #9

To skąd to wiesz? :^o

Start => moje miejsca sieciowe => po lewej kliknij wyświetl połączenia sieciowe, no i prawym przyciskiem myszy kliknij na nie i potem właściwości => Protokół internetowy (TCP/IP) właściwości...

(Piotrekx94) #10

bo widze brame internetowa w połaczeniu sieciowym ale nie wiedziałem jak właczyc ja na drugim kompie, bo na tym komuterze 1 sama sie zrobiła