Rozłączanie internetu

Witam! Od dłuższego czasu mam pewien problem, otóż co mniej więcej 10-20 minut rozłącza mi się internet na pare sekund i znów wraca, lecz gdy próbuje otworzyć np. 2-3 strony internetowe to również internet zmuli i się rozłączy na chwilke i zaraz jest spowrotem. Podejrzewam, że przyczyną może być router (obecnie posiadam TP-Link WR340G, a internet mam radiowy 1 MB ), ponieważ jak podłączyłem kabel od anteny z dachu bezpośrednio do komputera to internet przestał rozłączać i w ogóle wszystko było ok, tylko że mam 2 komputery i router potrzebuje. Problem ten występuje na obu komputerach, niezaleznie od tego czy lącze się bezprzewodowo czy przewodowo. Próbowałem formatować komputer, wgrywać nowe sterowniki do router’a i do karty sieciowej lecz nic nie pomaga. Może coś źle jest ustawione w tym routerze lecz się za bardzo na tym nie znam. Jak dzwoniłem do dostawcy to powiedział, że u nich nie ma żadnych problemów, będę musiał chyba zadzwonić jeszcze raz żeby wkońcu przyjechał i mi to naprawił, lecz zanim to zrobie to może wiecie co może być nie tak z tym routerem?

po co jak piszesz że bezpośrednio żadnych problemów (formatje się nośniki nie komputer).

:o

Chyba firmware masz na myśi

nie bądź taki skromny jak wziąłęś się za wgrywanie firmware…

To znaczy jak udało ci się zestawić połączenie bez routera to znaczy że znasz wszystkie dane potrzene do połączenia :MAC jesli jest dostęp z filtrowaniem po macu,ew.hasło i login jeśli jest pppoe, ew. hasło wep,wpa etc.

Wejdź więc do panelu routera przez przeglądarkę i zobacz co w trawie piszczy i jak jest poustawiane jak sieci widzi i jak jes skonfigurowany bo bez tej wiedzy to mozemy tylko dywagować ruski miesiąc.Jaby się nie dało bo jest chasło na routerze a go nie znasz to zawsze możesz zresetować i ustawić wszystko od nowa bo dane do zestawienia łącza znasz przecież.

ps.Router twój czy od dostawcy neta ,bo jak od dostawcy to fajnego masz dostawcę ,też by chciał takiego :slight_smile:

Akurat wgrać firmware to chyba nie jest taka trudna rzecz ;p

Jak podłączyłem kabel bezpośrednio do komputera to nic nie ustawiałem i sam internet załapał

za bardzo nie wiem o co Ci chodzi :wink:

Wchodziłem nie raz ale nie wiem o co tam chodzi, nie jestem całkiem zielony, bo tam mniej więcej coś już kapuje ale czy to mam dobrze ustawione to nie mam pojęcia, może chcesz jakieś screen’y z tego panelu, bo router resetowałem i konfigurowałem przez ten zwykły Easy Setup Assistant nic więcej.

Router kupiłem u dostawcy.

Dodane 11.04.2012 (Śr) 22:15

chyba udało mi się rozwiązać problem ponieważ jak na razie nie rozłącza internetu i wszystko śmiga :wink: wystarczyło , że zmieniłem na static ip w panelu routera i wpisałem to ip,dns,maske itp…, bo zauważyłem, ze jak miałem na dynamic ip to co wchodziłem na jakąś strone internetową to od razu wyświetlał się napis WAN disconnected, więc coś tu nie grało, dzięki za pomoc SMDOBPRO, bo dzięki Tobie poszperałem w tych ustawieniach i okazało się to przydatne , jeszcze raz dzięki :wink: