Rozłączanie neta

(Oltuszyk Przemek) #1

Witam

Mam pewien problem natomiast mam Internet ale co parę minut internet "zanika". Łączę się z Internetem poprzez AP. Ostatnio miałem z nim mały problem i musiałem uaktualnić oprogramowanie na nim. I pytanie brzmi czy Ja wszystko dobrze na nim ustawiłem mój internet to radiówka. Nie wiem bo być może to mój usługodawca ma jakieś problemy a nie Ja.

48635956.jpg

(Kpc21) #2

Pasowałoby sprawdzić, czy na tym samym kanale nie działają inne sieci. Jeśli tak jest, należałoby zmienić kanał, ale to może zrobić usługodawca.

(Oltuszyk Przemek) #3

Dodam że w zeszłym roku miałem taki sam problem, zgłosiłem to usługodawcy a ten powiedział że u nich jest wszystko w porządku i przyśle serwisanta. Serwisant przyjechał lecz nic nie zrobił skasował tylko za przyjazd. Najpierw powiedział że router jest źle skonfigurowany i że go skonfiguruje za 50 zł, powiedziałem żeby konfigurował po czym stwierdził że jednak trzeba nowy router i u nich kosztuje to 300zł +50 zł konfiguracja. Oczywiście podziękowałem Panu bo to co on mówił było niedorzeczne, problem sam minął. Ale to staje się uciążliwe

(Kpc21) #4

Proponuję zmienić dostawcę, bo to niepoważna firma. Ale zrób najpierw jakieś zrzuty ekranu z zakładki Wireless z routera i pokaż. Może rzeczywiście coś jest porąbane w konfiguracji.

(Oltuszyk Przemek) #5

O zmianie usługodawcy to ja "truje " moim rodzicom już długo ale nie ważne.

Tutaj masz screeny:http://img857.imageshack.us/i/12576272.jpg/

Zabezpieczenia:

(Kpc21) #6

Jakie masz opcje pod Mode w zakładce Wireless Setting?

(Oltuszyk Przemek) #7

Na screenie poniżej:

(Kpc21) #8

Skonfigurowane jest wszystko dobrze. To wina usługodawcy.

Rodziców to rozłączanie nie denerwuje?

(Oltuszyk Przemek) #9

Moi rodzice korzystają z Internetu raz na jakiś czas, jednym słowem mają to w głębokim poważaniu. Trudno zadzwonię do usługodawcy pewnie znów przyślą serwisanta, jak będzie chciał wymienić AP to niech wymienia ale jak nie zadziała to to niech oddają kasę i spadają.

Dzięki za pomoc