Rozlaczanie wifi co jakis czas

posiadam wifi w laptopie oraz bezprewodowa siec w domu i… no wlasnie… gdy juz połącze się z siecią, mam neta itp, i po kilkunastu minutach wywala mi komunikat ze nie mozna sie polaczyc z tą siecią… musze wejsć w menadzer sieci bezprzwosowych i łącze sie ponownie no i dziala znowu jakis czas no i potem znowu taka przerwa i znowu musze się łączyc… co robic?

Niektore karty sieciowe albo routery lubia czasami rozlaczac , ewentualnie moze to byc jakis problem z systemem i wtedy przydalaby sie reinstalacja.

Jaki router? Jaka karta sieciowa?

Jak dawno restartowałeś router? Niektóre (tak jak np. mój Pentagram) bez odłączenia prądu co jakiś czas będą grymasić…

z systemem? raczej nie sądze wczoraj wwgralem swieżego xp

Router mam D-Link DI-524

natomiast karte sieciowa jakiegoś Atherosa…

a nie masz przypadkiem wlaczonego ‘oszczedzania’ dla karty wi-fi w menadzerze urzadzen-zarzadzanie energia?

właśnie wylaczylem oszczedność energii i dlej to samo…

A reset routera pomaga na jakiś czas? Czy jest identycznie?

Możesz jeszcze spróbować Naprawić połączenie, ppm na połączeniu wifi>Napraw

no to problem jest w ustawieniach polaczenia - masz przypisany stale IP we wlasciwosciach polaczenia (tcp/ip) czy system sam ma ‘dobrac’?

zarowno w routerze jaki i na karcie/modenie w kompie?

Jakby miał rozbieżności w tych ustawieniach, to w ogóle by mu chyba nie chodziło…

Miałem kiedyś to samo.Niektóre routery zrywają połączenie z siecią jeżeli nie mają wpisanego stałego adresu IP.Zadzwoń do dostawcy internetu żeby podał ci IP,maskę,bramę,oraz DHCP i DNS i ustaw je na sztywno w routerze(ja tak musiałem zrobić-i przestał zrywać połączenie) :smiley:

Witam

Nieszczęśliwie mnie rozłącza często po stanie wstrzymania.

Mam neta mam mam mam jest fajnie, idę gdzieś na 10 min daję mu na wstrzymanie, wracam włączam a tu neta nie ma. Połączony jest i to próbuje do dwóch różnych urządzeń i połączyć się połączy ale neta nie ma. Pakietów też nie wysyła ani nie odbiera. I myślę że to nie wina urządzeń bo jeden to Netgear a drugi Linksys i mają mnie dodane .

“ppm na połączeniu wifi>Napraw” - działa po tym?

Niee, zmiana IP też nie pomaga, wyłączanie karty i włączanie na nowo także. Jedyne co to restart ;/

no niestety zadne operacje typu napraw, wyłącz nie pomagaja.

RObilem nawet reset serwera i równiez nie pomoglo.

W Laptopie Toshiba muszę wpisac ręcznie adres IP Brame itp bo inaczej łaczy mi z siecą ale wywala że sa jakieś Ograniczenia.

Natomiast na laptopie Acer działa szystko bez zarzutów.