Rozłączanie z serwerem podczas grania online

Witam. 

Mam problem którego nie potrafię rozwiązać. Występuje on od jakichś 4 dni. Otóż tak jak w temacie podczas grania w gry online rozłącza mnie z serwerem. Najbardziej widoczne jest to podczas grania w League of Legends i cs. W tych grach zaraz po wejściu do gry wyskakuje komunikat o braku połączenia. Internet w tym czasie normalnie jest i można z niego korzystać.

W domu posiadam 2 sieci wi-fi. Jeden router dostałem od dostawcy internetu i nie mam do niego dostępu, drugi musiałem dokupić z powodu zbyt słabego sygnału. Własnie z tym drugim jestem stale połączony i tylko przy nim występuje problem. Podczas połączenia z routerem dostawcy problemu nie ma. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. 

Próbowałem przywracać router do ustawień fabrycznych, łączyć się z nim kablem, przeinstalować sterowniki karty sieciowej, przywracałem nawet system do dnia kiedy wszystko działało i nic nie pomaga. 

Nie mam już pomysłu co może być problemem. 

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Najpierw puść ping -t na adresy routera w którego jesteś wpięty i tego od dostawcy - jeżeli nie będzie dużych różnic w statystyce po (powiedzmy) godzinie, będzie to oznaczało że problem jest dalej…

DO routera od dostawcy po kablu podłączony jest tylko drugi router, bezprzewodowo sa to 2 laptopy i pare komórek, ale wykorzystywane są tylko do przegladania internetu lub pracy. Do mojego routera po kablu nie mam nic podpięte, a bezprzewodowo mój laptop i komórki. Do routerów ostatnio nie łączyłem sie żadnym nowym urządzeniem. I nie bardzo rozumiem co oznacza, że dziale łącze po równo.

Co do testu pingu nie bardzo rozumiem jak to interpretować(ani tym bardziej czy dobrze to robię). Wrzucę screeny obu testów, ale ogólnie przez caly czas nic sie nie działo, tylko czasami sporadycznie ping jakby skakał.

Router dostawcy:

Bardziej chodziło o statystykę po przerwaniu pingowania, ale poza tym jednym przypadkiem 280ms (też w sumie znośnym) wszystko pięknie. Czyli przyczyny musisz szukać dalej - dostawca internetu albo serwery gier.

Z serwerami gier raczej nic sie nie dzieje więc będę się musiał skontaktowąć z dostawcą. Dzieki za pomoc.

Możesz puścić jeszcze pingi dalej, tam gdzie na pewno serwery nie będą przyczyną… na jakieś wp.pl czy inny onet i sprawdź czy rwie - jeżeli tak, winny dostawca, jeżeli nie, to jednak problem w komunikacji z serwerem gry. 

To drugie niekoniecznie z winy serwera, ale będziesz wiedział do czego się przyczepić rozmawiając z dostawcą :wink: