Rozłączenia internetu

Witam ! 

Mam problem z internetem który co jakaś chwilę rozłącza się na 5 sekund i wraca z powrotem jest to dość uciążliwe ponieważ rozłącza podczas pobierania pliku, grania w gry online.

Jest to internet radiowy(10 mb) pisałem już do dostawcy jednak oni twierdzą że to nie u nich problem taki sam problem oczywiście jest na pozostałych komputerach w sieci.

Mój router to TL-WR1043ND(v1 old) w podczas testowania pingu jest stabilny jednak jest skok do 1000 pingu co prawdopodobnie powoduje rozłączenie. Czy przyczyną tego może być router zaznaczam że ma on już 3 lata.?

 

ping do strony wp.pl

Gdyby Ci rozłączył, to miałbyś zgubione pakiety, a ich nie masz.

 

Podobny lag miałem na 2 TP-LINkach USB WIFI WN422N i WN722N i występował on co około 100-120 sekund, co powodowało lag w grze na ok 2-3 sekundy, a nie rozłączanie. I na WIndows i na Linux i na lapku i na PC było to samo. Na jakimś chińskim badziewiu WiFI za 20 zł jest ok. Z tym lagiem obstawiam, że jest to samo u Ciebie co u mnie. Sam szukałem rozwiązania, i niestety nie znalazłem.

 

Natomiast co do niby rozłączania, to musisz puścić podobny ping podczas grania i w momencie gdy Cię rozłączy zobaczyć czy ping dochodzi.

Sam problem może być również w trasowaniu pakietów od Ciebie, poprzez dostawce do serwera gry, chociaż generalnie to można wykluczyć, przynajmniej operator nie widzi problemu.

własnie posiadam kartę tl-wn422g ale u mojego brata  i na laptopach też rozłącza. 

podczas gry w cs go ping jest normalny i nagle wzrost do 1000 i tutaj widać że traci pakiety. Na stronach www też sie takie chwilowe lagie że strony się nie ładują ale zaraz wraca to do normy 

Przeskanuj komputer i inne urządzenia podpiete pod sieć (nie telefony) programami: Malwarebytes Anti-Malware, AVG 2015 pełny skan, Otl skan i po skanie kliknij sprzątanie. 

skanowałem i nic 

podłącz jeden pewny komputer bezpośrednio pod przyłącze / modem dostawcy i wtedy zobacz