Rozłanczanie sie neta itp [ porada ]

Witam mam do was znowu pytanie ( już kilka razy pomogliście ) wiec mam nadzieje że coś doradzicie . Tym razem chodzi mi o neta mam radiówke ( niestety ) wiem że nie jest on idealny zawsze lepiej bądź gorzej działa… ale ostatnim czasem w pewnym sensie to wogóle nie działa… tzn jeśli chce wiejsc na jakąś strone www to ładuje sie ona długo… nie mowiąc jak bym chciał wejsc jednoczenie na kilka stron to wogóle odpada gg raz działa raz nie działa rozłącza sie w koło… do tego co chwile wyskakuje połączenie nie dostępne… na nerwy mi to działa nawet poczty nie moge sprawdzić… nie wiem czemu tak sie dzieje to może być przeczyną że firma która udostępnia neta zmieniła siedzibe jak i miejsce nadajnika… niby jest on blisko ( nadajnik ) ale net nie ‘’ chula ‘’ antene od neta mam przy oknie ( mieszkam na 2gim piętrze ) między owym nadajnikiem a moja anteną jest dosyc duzy budynek ( może być to przyczyna że tak z tym netem jest ? ) może to też być wina karty radiowej D-Link model DWL-510 ( juz ma z 5 lat i była robiona bo latało tam takie cos i trzeba bylo przylutować i wtedy sygnał słaby był tak mowil ten od neta ) bylo dobrze w sumie… ale teraz tragedia… wiadomo jak jest burza trzeba odkręcać kabel od tej karty wtedy chcąc nie chcac zruszam te cos do sie wkręca… i moje pytanie jest takie czy są jakieś może lepsze karty radiowe ? i anteny do neta radiowego które poprawiły by zasieg czy też sygnał? jak i jakiś inny kabel ( ten który mam jest strasznie ‘‘sztywny’’ antene mam zamiar wzawiesić na dachu moze wtedy coś to da ? a może zupełnie inne rozwiazanie jakieś z tym że wiadomo żeby działało na tej radiowce

ps link do mojej karty nie szczęsnej taka i kabla identyczny jak na tej aukcji kogoś… Z TYM ZE ANTENE MAM INNA TAKA SKRZYNECZKE MOZNA BY POWIEDZIEC SZARA

http://www.allegro.pl/item502802712_d_l … ntena.html

Ten duży budynek na pewno bardzo tłumi. Tak jak piszesz, wyższe położenie anteny może coś poprawić. Co do karty to nie mam pojęcia bo nie mam do czynienia z radiówką.