Rozliczenia PIT - pracujący student i stypendium

witam…

może ktoś z was się orientuje jak to z tym rozliczeniem podatkowym otóż pracuję na umowe o pracę oraz studiuje zaocznie z uczelni otrzymywałem stypendium czy muszę uwzględnić to stypendium w rozliczeniu podatkowym? Jeśli tak czy muszę coś wziąść z uczelni potwierdzającego że otrzymywałem stypendium czy wystarczy komunikat rektora o wysokości stypendium i o jego przyznaniu dla mnie

to zależy jakie i w jakiej wysokości otrzymujesz stypendium , jest co najmniej 8 rodzajów stypendium, z tego co wiem (bo córka też dostaje) napewne nie ma podatku i nie uwzględnia sie go w zezananiu to stypendium naukowe i stypendia za wybitne wyniki w nauce( porąbane bo jedno i drugie to to samo z wyjątkiem że stypendium naukowe przyznaje dziekanat bez “udziału” studenta a stypendiu za wybitne wyniki też przyznaje dziekanat ale na wniosek studenta) , zadzwon na uczelnie i wszystkiego się dowiesz.

Moi znajomi stypendium socjalnego też nigdy nie rozliczali.

Ale wszystko zależy chyba od wysokości tych stypendiów. Jeśli ich suma przekracza tysiaka/miesiąc to wolałbym się upewnić na uczelni jak to jest.

Sytuacja jest inna, gdy ktos pracuje i z tego tytułu

odprowadza podatek. Część stypendiów jest zwolniona

z opodatkowania, od niektórych jest odprowadzany

podatek przy wypłacie, niektóre są opodatkowane po

przekroczeniu pewnej kwoty.

Najlepiej przejść się na uczelnię