Rozliczenie internetowe

Posiadam internet i mam 19 lat jestem osobą uczącą się. I mam pytanie czy mogę się rozliczyć na internet? Wiem, że mój tata może bo na niego jest internet, ale obiło mi się o uszy że można rozliczyć na 2 osoby.

Ty nie możesz ale twoi rodzice tak

A żeby odliczyć sobie internet od podatku należy pracować i mieć odporowadzany podatek , pozatym aby jedno łącze mogło odpisać dwoje to to łącze musi być przypisane “imiennie” na te osoby , pozatym odliczenie za internet podwójnie jest sensowne jedynie wtedy kiedy kwota przekroczy 760zł , czyli np jak za internet zapłaciłeś 1000zł to jedna osoba odlicza do kwoty 760zł a druga 240zł.

A jeśli ktoś pracował tylko przez okres wakacji i się rozlicza?

drugi warunek że łącze musisz mieć przypisane również na siebie , w pierwszym poscie piszesz że internet jest na tate , jeżeli tylko na niego to tylko on może sobie odliczyć , pozatym suma zwrotu odliczeń nie może przekroczyć sumy należnego podatku , nie wiem ile zarobiłeś przez te wakacje , jeżeli nie przekroczyłeś zarobku brutto około 3800zł za całą prace to nie zapłacisz podatku bo ta suma jest wolna od opodatkowania , jeżeli jednak został pobrany podatek a nie przekroczyłeś tej sumy to US zwróci Ci ten pobrany podatek.