Rozliczenie podatkowe za 2005r

Osiągnąłeś dochody w wysokości 1659,80 zł czyli niepowodującej obowiązku zapłaty podatku, kwota od której w roku 2005 należy odprowadzić podatek wynosi 2790.00 zł, więc cała kwota, która została przez pracodawcę wpłacona do urzędu na poczet podatku czyli 252,30 zł wróci do twojej kieszeni.

Oj nie ma co nawet liczyć , kwota wolna od podatku w roku 2005 wynosiła

2.789,89 , zarobiłes znacznie mniej więc niekonieczne było zapłacenie podatku przez pracodawce , ale jak już zapłacił więc należy sie zwrot tego podatku i bedzie to kwota dokładnie

Przy pierwszym zatrudnieniu , niektórzy pracodawcy nie odprowadzają podatku od pierwszej zarobionej kasy , zaczynają odprowadzać dopiero po przkroczeniu kwoty wolnej od podatku , co w koncowym rozliczeniu rocznym dla niektórych okazuje sie kosztowne , bo co z tego że pierwszą wypład dostaliśmy wiekszą od nastepnych (bez potronconego podatku ) jak przy rozliczeniu rocznym i tak go musimy zapłacić i zamisat zera lub zwrotu mamy do zapłaty.

Ty :: MARIO :: musisz dopłacić 209,50zł :confused:

Jeżeli korzysta się z ulg to będziesz miał zwrot. Kwota którą zwrócą nie może być większa od zaliczki.

czemu? sorki, ze pytam, ale ja “ciemna masa” w te klocki :slight_smile:

Oczywiście, że tak - ale tych odliczeniach mowy nie było.

Podobnie jak o wysokości dochodu rocznego.

Jeżeli Autor zarobił tylko tyle, ile napisał na

początku - to Zbych1 ma rację.

Ja tylko przedstawiłem obliczenia z programu. Jeśli to co podałeś to jest wszystko i nie było żadnych składek to tak wychodzi.

jedynce o skaldkach co znalazlem na tej kartcce od menagera to:

Składki na ubezpieczenia społeczne… 917.19

Składki na ubezpieczenia zdrowotne 300.26

?

Generalnie tak. Choć w ulotce do pit -37 pisze – 2 790,00 zł ale to chyba detal, zawsze korzystam z serii programów które dałem na początku dyskusji i jak do tej pory US mi zwracał więc raczej jestem zadowolony z programu. Działa bo US nie wzywał mnie na dywanik.

PS.

Przygotuj PIT – 11 i (lub) PIT 8B i wpisuj w odpowiednie rubryki program sam wyliczy

A jak masz drukarkę to i wydrukuje

Mario masz 75,50zł do zwrotu i nie możesz odliczyć za zaoczne studia ani za bilety, kiedyś można było odliczyć bilety miesięczne ale to juz chyba 2 rok co nie można

W takim razie tak jak napisał Zbych1 masz do zwrotu 75,50 :slight_smile:

MARIO dostanie 75zł. nie zapominajcie o zaokrągleniach. :stuck_out_tongue:

piotrekjunior nie napisał nic o składkach na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne wiec nie można nic tu liczyć.

A własnie że dostanie 75,50 , zaokragleniu podlegają grosze czyli jak by było 75.49 to zaokrągla sie do 50gr a jak będzie 75.44 to do 40gr. nie pamiętam w którą strone trzeba by było zaokraglić jak będzie 45Gr.

Odkad jest UMOWA ZLECENIE :?

Czyż nie ?? :?

Złączono Posta : 02.03.2006 (Czw) 16:53

Bo bylem zatrudniony na UMOWE ZLECENIE 8)

Zgadza się, mój błąd :oops:

Ale o tym na początku ni napisałeś

Jak to nie :o

To było zamieszczone tutaj

Stoi jak byk

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: