Rozmiar folderu winsxs - Vista 64bit

witam, wiem że temat był niejednokrotnie poruszany ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi

do rzeczy: posiadam viste 64 i po nowo zainstalowanym systemie (zupełnie czysty system) folder winsxs zajmuje az 6 GB!! przed formatem folder ten zajmował 12 GB! po zainstalowaniu niezbednych sterowników powiększył się do ponad 8 GB (narazie tylko 8GB bo pobawiłem się przydziałami i zablokowałem część miejsca na dysku - pozostawiłem 8GB wolnej przestrzeni na niezbędne aplikacje, całość nie zajmuje nie więcej niż 5 GB) w dwa dni po zainstalowaniu systemu własnie brakuje miejsca na dysku a przeciez jak wczoraj wyłączyłem komputer to na dysku c było nieco ponad 1 GB wolnej przestrzeni - teraz jest 200MB a nic nie instalowalem nie sciagalem itd - to nie normalne co sie dzieje … jesli odblokuje reszte to po kilku dniach folder winsxs znowu bedzie mial 12 GB a tylko dlatego ze nie bedzie wiecej miejsca na hdd

czytałem że folder ten potrafi mieć od kilkmegabajtów do kilku GB ale jeszcze nigdy 12GB! ma ktoś pomysł jak to ugryźć? i dlaczego na stracie folder zajmuje az 6GB?! czy na viscie 32 folder ten ma mniejszą pojemność?

ponieważ jest wigila życzę wszystkim wesołych świąt:)

majkel_1985 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif