Rozmiar I Położenie Okien


(KrzysiuMasterOfTheNails) #1

Witam,

Czy da się przestawić sposób zapamiętywania rozmiaru i położenia okien w Windows 7 na taki jak był w Windows XP. W XP, każdy folder miał zapamiętany swój własny rozmiar i położenie, zaś w Windows 7 położenie i rozmiar jednego folderu wpływa na wszystkie.

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:


(KAZDAN63) #2

Ten problem związany jest z plikiem :

%USERPROFILE%\APPDATA\LOCAL\MICROSOFT\WINDOWS\ USRCLASS.dat


(KrzysiuMasterOfTheNails) #3

A jak to rozwiązać?


(KAZDAN63) #4

Plik używany przez EXPLORER.exe . Należy go usunąć za pomocą np. : KRD 10 , UBUNTU 15.04 ( wypróbuj ! ) , SLAX 7.09 . Skojarzenia niektórych plików przestaną być aktualne (HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Classes) .

 

http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/updatable/kav_rescue_10.iso

http://ftp.icm.edu.pl/pub/Linux/ubuntu-releases/15.04/ubuntu-15.04-desktop-amd64.iso

http://ftp.cc.uoc.gr/mirrors/linux/slax/Slax-7.x/


(KrzysiuMasterOfTheNails) #5

Niestety ale tak jak myślałem, po usunięciu pliku problem nadal wystepuję. Spodziewałem sie tego bo mam tak od samego początku, na każdej świeżej instalce Windowsa 7. Wydaję mi sie, że to umyślny zabieg Microsoftu, co nie zmnienia faktu, że chiałbym jakos to rpzestawić na takie działanie jak w XP.


(KAZDAN63) #6

Grupy folderów np. związane z Panelem Sterowania zawsze wyświetlają się tak jak ustawisz jeden z nich.


(KrzysiuMasterOfTheNails) #7

“Nowy Folder” na Pulpicie ma niewiele wspólnego z Panelem Sterowania a wyswietla sie tak jak wsyztskie foldery, w tym samym meijscu i w tym samym rozmiarze. U mnie jeden folder ustawia wszytskie inne na dana pozycje i rozmiar. A jednak wole żeby każdy miał sowje ustawienia jak w XP.