Rozmiar plików

(Piotrekjunior) #1

Dlaczego jest tak wielka roznica ?? :o :o :o

beztytuu1uv.jpg

(P.Piotrek) #2

Możesz spróbować włączyć oczyszczanie dysku w menu Start/Programy/ Akcesoria/Narzędzia systemowe/Oczyszczanie dysku - zaznacz wszystkie miejsca do oczyszczenia i oczyść

i

dodatkowo wykonaj defragmentację dysku w menu Start/programy/ Akcesoria/Narzędzia systemowe/Defragmentacja dysku lub jakimś innym programem np. Norton System Works (Speed Disc) itp.

Może pomoże ?? !!

(Piotrekjunior) #3

Jedynie co moge oczyscic to przywracanie systemu (niecale 500mb) wiec chyba nie warto :?

Defragmentacja jutro :smiley:

(Daro U) #4

widać masz dużą ilość małych plików a duży rozmiar klastra na dysku. wtedny np przy klastrze 4 kb, plik mający rozmiar 512 bajtów na dysku i tak zajmuje 4 kb, z stąd ta różnica

(Spectatorx) #5

Jeśli partycja na której przechowujesz dane jest NTFS to możesz zastosować kompresję dysku, albo poprostu to jest kolejny błąd Windowsa.

(Piotrekjunior) #6

MAM FAT32 :?

NTFS mam na systemowym.

Jak sie mozna pozbyc tego bledu ??

(Damian) #7

To nie żaden błąd. Jest tak jak pisze darekurb

Musiałbyś zmniejszać rozmiar klastrów na dysku, lub przekonwertować partycje na NTFS.

(Piotrekjunior) #8

JAK TO ZROBIC :o :o :o

(pędzący_na_strychu) #9

jak wjedziesz na Start->Pomoc i wklepiesz haslo konwersja systemu plików to Ci wywali odpowiedz :slight_smile:

skladnia bedzie "convert litera dysku bla bla bla...." cos takiego (to z wiersza polecen) albo jakims Partition Managerem pojedź......moze nawet ten wbudowany w XP-ekach ma ta funkcje? nie pamietam...

(Piotrekjunior) #10

A mozna jakos prosciej bo jakos narazie nic a nic nie rozumiem :?

jak te klaJstry zmienic :stuck_out_tongue: ??

(pędzący_na_strychu) #11

konwerrsje z FAT-a na NTFS-a robisz tak

-Start

-Uruchom

-tam wpisujesz 'convert C: /FS:NTFS' (C jest litera dysku który chcesz przekonwertowac jesli D to klepiesz D itd)

-naciskasz Enter

wykona restart (o ile pamietam albo i nie) i przekonwertuje Ci system plikow

WAZNE!:lepiej zawsze robic kopie przed takimmi operacjami

jak zmienic rozmiar klastrów sam sie chętnie dowiem....

(Damian) #12

Widziałem taką opcje w programie Partition Magic bodaże w pozycji "Resize/Move"

(pędzący_na_strychu) #13

aha - resize cluster :smiley:

pozostaje tylko zakup pełnej wersji