Rozmiar plików

Dlaczego jest tak wielka roznica ?? :o :o :o

beztytuu1uv.jpg

Możesz spróbować włączyć oczyszczanie dysku w menu Start/Programy/ Akcesoria/Narzędzia systemowe/Oczyszczanie dysku - zaznacz wszystkie miejsca do oczyszczenia i oczyść

i

dodatkowo wykonaj defragmentację dysku w menu Start/programy/ Akcesoria/Narzędzia systemowe/Defragmentacja dysku lub jakimś innym programem np. Norton System Works (Speed Disc) itp.

Może pomoże ?? !!

Jedynie co moge oczyscic to przywracanie systemu (niecale 500mb) wiec chyba nie warto :?

Defragmentacja jutro :smiley:

widać masz dużą ilość małych plików a duży rozmiar klastra na dysku. wtedny np przy klastrze 4 kb, plik mający rozmiar 512 bajtów na dysku i tak zajmuje 4 kb, z stąd ta różnica

Jeśli partycja na której przechowujesz dane jest NTFS to możesz zastosować kompresję dysku, albo poprostu to jest kolejny błąd Windowsa.

MAM FAT32 :?

NTFS mam na systemowym.

Jak sie mozna pozbyc tego bledu ??

To nie żaden błąd. Jest tak jak pisze darekurb

Musiałbyś zmniejszać rozmiar klastrów na dysku, lub przekonwertować partycje na NTFS.

JAK TO ZROBIC :o :o :o

jak wjedziesz na Start->Pomoc i wklepiesz haslo konwersja systemu plików to Ci wywali odpowiedz :slight_smile:

skladnia bedzie “convert litera dysku bla bla bla…” cos takiego (to z wiersza polecen) albo jakims Partition Managerem pojedź…moze nawet ten wbudowany w XP-ekach ma ta funkcje? nie pamietam…

A mozna jakos prosciej bo jakos narazie nic a nic nie rozumiem :?

jak te klaJstry zmienic :stuck_out_tongue: ??

konwerrsje z FAT-a na NTFS-a robisz tak

-Start

-Uruchom

-tam wpisujesz ‘convert C: /FS:NTFS’ (C jest litera dysku który chcesz przekonwertowac jesli D to klepiesz D itd)

-naciskasz Enter

wykona restart (o ile pamietam albo i nie) i przekonwertuje Ci system plikow

WAZNE!:lepiej zawsze robic kopie przed takimmi operacjami

jak zmienic rozmiar klastrów sam sie chętnie dowiem…

Widziałem taką opcje w programie Partition Magic bodaże w pozycji “Resize/Move”

aha - resize cluster :smiley:

pozostaje tylko zakup pełnej wersji