Rozmieszczenie RAM'u w slotach

Witam. Posiadam:

1x 2gb ddr2 800mhz kostke ram

1x 1gb ddr2 667mhz kostke ram

1x 1gb ddr2 667mhz kostke ram

Razem oczywiscie 4 gb.

Posiadam płytę główną z czterema miejscami na RAM.

Oznaczone mam tak:

ddr2_1 pomarańczowy slot

ddr2_2 pomarańczowy slot

ddr2_3 czerwony slot

ddr2_4 czerwony slot

W który slot włożyć ram’y?

A jeszcze jedno, żeby nie tworzyć nowego tematu to mam pytanie, jaką pastę termoprzewodzącą polecacie na procesor i grafikę? Kupiłem jakąś za 2 zł, pare sztuk. Daje rady ale po jakimś czasie temperatura znowu leci do góry ;/

takie samo do pomarańczowych, a pozostałe do czerwonego.

Arctic MX-4 - tylko i wyącznie. Po wmimianie w laplu temperatura mi spadła poniżej tej jak był nowy

Kosztyje około 30 zł. Łatwo sie nakłada. Tylko jak będziesz zmieniał zmyj starą - najlepiej benzyna ekstrakcyjną

http://www.komputronik.pl/product/113288/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Arctic_pasta_termoprzewodzaca_MX_4_4g.html

Ona wytrzyma Ci pare lat jak mie będziesz grzał powyżej 90 st. C

 

Wystarczy MX-2.

Ok, dzieki. Jesli wsadze kosci ram to na jakim taktowaniu beda dzialaly? 667 wszystkie?

Dokładnie tak - całość działa z taktowaniem najwolniejszej kostki, choć teoretycznie można w biosie wymusić wyższe taktowanie, ale jest to niezalecane, grozi upaleniem kości.

Myślę jednak, że będzie korzystniej włożyć wszystkie kości niż tylko jednej 2gb 800mhz, ponieważ mało dla mnie jest ramu gdy włączę dużo rzeczy. W grach jak to wygląda? Daje coś ram? Np. Fpsy

 

Ogólnie poprawia wydajność całego systemu, wszystko chodzi szybciej i płynniej, bo system korzysta z szybkiej pamięci ram, a nie z pamięci (plik wymiany) wolnego dysku.

 

Jak masz system 64 bitowy, to najlepiej mieć 4 GB ram.