Rozmieszczenie wiatraków w obudowie

Witam, posiadam jakąś tam standardową obudowę Supercase.

Z boku mam 2 otwory

1szy od procka i taka tuba jest wiecie

2gi niżej prostokątny, mniej więcej gdzie grafika i radiator na płycie

chciałem tam wsadzić 2 wiatraczki w te miejsca wdmuchujące, byłoby dobrze?

oczywiście tą tube się wywali…

chłodzenie procka jest chyba box’owe? więc tuba jeśli jest idealnie umieszczoną, że wiatraczek w proca zasysa przez nią powietrze to lepiej ją zostawić.

jeden wiatrak umieszczasz wtedy na tylnej ściance budy jako wyciągający a drugi na pzostałym wolnym otworze bocznej ścianki. Jeśli masz możliwość zamontowania na przednim panelu, to tak będzie lepiej.

no box

z przodu nie bardzo, może by i się wcisnął, ale to i tak by wiało na dyski i dyski by zasłaniały że mało by leciało dalej

czyli 1 wiatrak z boku ten niższy otwór jak na grafikę, a tube zostawić w spokoju

Trochę chłodnego powietrza dyskom nie zaszkodzi, ostatnio dorzuciłem na froncie 80mm więc mam 2 wciągające i jeden wyciągający, temp karty jakby niższa o 2 stopnie. Więc zawsze to coś daje.

Jeśli jest tam miejsce przed dyskami na wentylator to czasem warto go zainstalować, zależy jeszcze, w którą stronę Twoja karta wydmuchuje powietrze, ja mam taki model, że rozdmuchuje mi gorąc do środka budy, prosto na ramy i dyski więc wiatrak usuwający gorące powietrze umieściłem z przodu i jest ok. Ma to też tę zaletę, że w długie zimowe wieczory wieje stamtąd ciepełko w kierunku użytkownika :wink:

na grafice mam normalne chłodzenie w dół czyli wiatrak na bocznej obudowie na niego będzie wiał, choć grafika mi się nie grzeje, bardziej chodzi mi o płytę, na radiator na nią będzie wiał

to jak wejdzie z przodu to będzie :smiley:

pod płytę lepiej podpiąć czy pod zasilacz? Tylko ze pod zasilaczem to nie będzie mi obrotów regulowało…

pod zasilaczem jakie będą obroty?

a pod płytę to bym musiał jakiś rozgałęźnik kupić i byłoby dobrze chyba?

Pod zasilaczem będą maksymalne obroty.