Rozmwa przez komputer!

Cześć parę tygodni temu przyjechałem do Anglii, kupiłem komputer, wykupiłem telefon i internet ale nie chce mi się kupować telefonu stacjonarnego ponieważ jestem młody i komputer jest ciągle włączony. Więc chciał bym się dowiedzieć czy istnieje jakiś program na komputer który pozwalał by mi dzwonić z komputera jak z telefonu stacjonarnego i, żeby koszt był by doliczany do rachunku.

Polecam Ci Skype.

Abonament w którym możemy dzwonić na wszystkie kraje europy bez ograniczeń kosztuje ok 22 zł miesięcznie.

To jest bardzo mało.

Do tego na allegro czy eBay za ok 50 zł można kupić bezprzewodowy telefon który współpracuje ze Skype.

Więcej info znajdziesz na pewno na www.skype.com

Tak ale chodziło mi o program który będzie naliczał na rachunek jak telefon!! Gdyż nie chce mi się wykupywać innych rzeczy!! Ponieważ mógł bym kupić telefon za to! !!

Skype ma też opcję pre-paid, najpierw się wpłaca później korzysta. Natomiast rozmowa między komputerami jest bezpłatna (tzn. tylko te w ramach intrernetu, wyjście na sieć telefoniczną kosztuje).

Istnieją telefony które umożliwiają rozmowę bezpośrednio przez internet, niektóre nie wymagają włączonego komputera. Głównie poprzez Skype lub MSN Messengera (albo jedno albo drugie, nie ma modeli obsługujących obydwa).

Istnieją też telefony obsługujące tradycyjny VoIP (telefon przez internet), ale wymagają podpisania umowy dostawcą takiej usługi, wymagane oczywiście posiadanie internetu. Niektóre modele obsługują wideopołączenia.

Wracając do głównego wątku - chyba chodzi o to, by komputer służył za “zwykły” telefon. Cóż, lepiej kupić zwyczajny telefon i go podłączyć do linii, najprostszy model z kablem. Nie jest to duży koszt - do 50zł. Komputer nie jest tak niezawodny i wymaga prądu elektrycznego by pracować - co kiedy zabraknie prądu? Przewodowe są zasilane z linii telefonicznej, a centrale mają własne zasilanie awaryjne.

Kiedyś Windows 98 miał funkcję telefonu. Może XP nadal ma (jeśli ma to dobrze ukrytą), Vista już chyba nie ma.

Jeśli to internet szerokopasmowy, nie poprzez modem telefoniczny (a np. adsl), to komputer wymagałby dokupienia “zwykłego” modemu telefonicznego z obsługą połączeń telefonicznych. Nie wiem czy ktoś jeszcze takie produkuje, ale koszt byłby wyższy niż telefonu.

Ja tez polecam skype, mam wykupiony abonament i pieknie dziala.

Zapoznaj się z programem EasyCall, może akurat będzie Ci pasował -

http://www.easycall.pl/

Tak wiem, że istnieje Skype i inne programy tego typu ale mieszkam w starym domu z jednym telefonicznym gniazdkiem i ponadto mieszkam z innymi anglikami którzy ciągle siedzą na telefonie dlatego potrzebował bym programu przez który mógł bym dzwonić za pomocą zwykłego mikrofonu i słuchawek i bez wykupywania dodatkowego abonamentu.

zobacz:

http://www.voipdiscount.com/en/

ladujesz za 10E i masz 120 darmowych dni na stacjonarne, chyba do wszystkich krajow w UE

zreszta sciagnij demo programika sa chyba 2h do testowania a pozniej jak sie spodoba to doladuj i dzwon (do PL na kom 0.074 £, na stacjonarne darmowe, chyba max 300min /tydz)

Tak ale np. przez te programy nie mogę zadzwonić na numery 0800.

Z komórki też nie zadzwonisz na 0-800, zazwyczaj podawane są również telefony alternatywne.

Z mojej mogę !!

Dodane 18.02.2009 (Śr) 10:32

Więc istnieje jakiś program jaki mi chodzi?

A precyzyjniej do jakiego rachunku żeby był doliczany - do rachunku za Internet…?? !!

Te rozwiązania podane wyżej nie są przecież złe… Masz wymagania… :x

Albo sam sprawdź - poszukaj czegoś “lepszego”… - Wujo Gugel zawsze Ci pomoże… :smiley:

Chodzi mi o program przez który mógł bym dzwonić a koszt był by naliczany na rachunek telefoniczny tak jakbym dzwonił przez telefon stacjonarny.

Po prostu gadu: http://www.gadunaglos.pl/czym_jest_naglos/ i po co tak bardzo chcesz płacić?

1.Nie chce tak bardzo płacić!

2.Nie chce płacić drugiego abonamentu!

3.Chcę po prostu zamienić komputer w telefon stacjonarny.

Sprawdź to:

http://www.jajah.com/

Gościu ma nr. telefonu tylko nie ma aparatu i szuka programu który zastąpi aparat telefoniczne.

Potrzebuje wirtualnego telefonu

seborin , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif