Rozmywanie się tekstu

Nie wiem co się dzieje? Od 2 dni Na komputerze zaczął mi się rozmywać tekst. Albo co drugi wyraz, albo co któraś litera jest “rozmyta”. Taki wygląd czcionki mam wszędzie. Nie tylko w przeglądarce ale i w innych zainstalowanych programach, a nawet w opisach ikon programów na pulpicie. Czy może to mieć jakiś związek z nieaktualizowaniem windowsa (mam XP)? Myślałem nawet, że może jakiegoś wirusa załapałem ale staram się regularnie skanować komputer i czyścić go z wszelkich śmieci. Programy antywirusowe i spywerowskie nic mi nie wykryły. jeżeli ktoś zna ten problem i wie jak go usunąć (bez robienia formatu) to proszę o podpowiedź. Z góry dziękuje…

Czy masz monitor LCD czy CRT??

Od kiedy masz ten monitor? A próbowałeś zmieniać rozdzielczość ekranu, może pokręć ustawieniami grafiki? Ja mam CRT i jak mam za blisko głośniki to mam hece z obrazem.

Sprawdź PPM–> Właściwości–>Wygląd–>Efekty. Sprawdź czy masz zaznaczone Użyj następującej metody… i czy jest wybrane standardowe.

Mam monitor LCD, uzywam głośników wbudowanych w monitor … do tej pory wszystko było ok (1,5 roku bez zarzutu) … dopiero od 2 dni zaczęły się te problemy, w ustawieniach mam tak jak kazał sprawdzić “popula”… jest jedna prawidłowość w tym rozmywaniu: litery które się tak zachowują (4 znaki w odstępach co 10 lub 8 znaków) są ustawione w rzędach pionowych…

Czy obraz rozmywa się w rzędach pionowych zawsze w tym samym miejscu na ekranie ??

Jeśli tak to proponuję sprawdzić kabel sygnałowy (wymienić na inny). Jeśli masz podłączony przez przedłużacz sygnałowy to go odepnij na próbę.