Różna prędkość na dwóch komputerach

(Lukas Stany) #1

Witam, mam problem tego typu:

mieszkam z kolezanką i kolegą i każde z nas ma swój komputer. zamówiliśmy internet 10Mb i tu pojawia się problem.

ja i koleżanka mamy internet z routera bezprzewodowego (mamy laptopy) a kolega ma komputer stacjonarny i ma chyba z kabla. gdy z internetu korzysta jedna osoba to powinna miec ona transfer 10MB, tak ma kolezanka i kolega. natomiast u mnie, gdy ich komputery są wyłaczone prędkość nie przekracza 2,5Mb

koleżanka ma Viste kolega XP, ja mam XP Home i kartę bezprzewodową Intel® Pro/Wireless 3945ABG Network Connection. PROSZĘ O POMOC

(Go2none) #2

Jeśli na drodze routera i twojego komputera stoi pralka, lodówka albo gruba ściana to może ona bardzo skutecznie ograniczać jakość sygnału bezprzewodowego. Udaj się z laptopem w pobliże routera i sprawdź czy poprawia się jakość sygnału. Odległość też ma duże znaczenie. 15 metrów to właściwie maksimum komfortu jeśli chodzi o bezprzewodowy router. Potem siła sygnału dramatycznie spada.

Ta strona pozwoli ci szybko i bezboleśnie przetestować swoje połączenie.

Rozwiązaniem byłoby ulokowanie routera w takim miejscu aby waszej bezprzewodowej dwójce było jak najlepiej. Kablem i tak zawsze będzie dużo szybciej i stabilniej. To że masz łącze 10Mb/s nie oznacza że masz zawsze taką prędkość. Tak naprawdę to nigdy jej nie osiągniesz. W umowie na pewno masz napisane do 10Mb...

(Lukas Stany) #3

dziękuję za odpowiedź, zapomniałem napisać, że ta koleżanka jst ze mną w pokoju i na jej kompie jest tak ok 10Mb, po drodze do routera nie ma zadnego urządzenia elektrycznego :frowning: myślałem ze to przepustowość karty, sprawdzałem na stronie producenta i to chyba nie w tym rzecz... odległość od routera to ok 4 metrów, ale przy samym routerze nic się nie zmienia... sprawdzałem prędkość własniena tej stronie :slight_smile: dziekuję i prosze o jeszcze jakieś sugestie

(Bolo92) #4

Spróbuj u siebie poszukać w ustawieniach karty(menadżer urządzeń, Start>uruchom>devmgmt.msc power saving mode i wyłączyć to lub ew. w programiku do łączenia się z siecią bezprzewodową.

Ew. Wirusy, poszukać uaktualnienia oprogramowania do karty sieciowej.

(Lukas Stany) #5

zrobiłem w ustawieniach wg wytycznych i niestety nic to nie dało... dalej prędkość do 2,5 Mb mam wrażenie ze coś blokuje bo na speedtest.pl miernik bardzo szybko osiąga poziom 2,5 i dalej juz nie idzie... wykluczam wirusa ponieważ mam noda 32 najnowszą wersję, koleżanka ma to samo. jeśli chodzi o program do obsługi połączenia to jest to tylko to okienko z sieciami windowsa... nie mam zadnego alternatywnego programu... szukam i szukam i niestety nic nie moge znaleźc na rozwiązanie tego problemu... wyłączałem firewall, nawet akutualizacje i nic.. ;( dziekuję za odpowiedz, jesli ktoś ma jeszcze jakies pomysły to proszę o pomoc :frowning:

(MrAsusrp6) #6

Połącz laptopa po kablu i sprawdż jak wygląda wtedy połączenie.

(Agatonster) #7

lukspiel ,

Proszę poprawić pisownię w opisie w tytule tematu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Bolo92) #8

To co Banan napisał, odrzuci już kwestie programów w komputerze.

Koleżanka też się łączy przez ten menadżer windowsowy ? Jeżeli nie to pasuje abyś i Ty sobie coś pod swoją kartę sprawił, ew. Ona na chwile spróbowała przez ten menadżer windowsowy.

Szyfrowanie jakieś macie ? Może karta kiepska, albo oprogramowanie i coś niebardzo sobie radzi z szyfrowaniem jakiego używacie, tylko, że znowu prędkość jakby była 2.5MB/s a nie 2.5Mb/s to by bardziej było to prawdopodobnym problemem.

(Lukas Stany) #9

koleżanka ma viste i chyba windowsowym się łączy, teraz jej nie ma, podłącze kablem i zobaczę, ewentualnie ściągne program jakiś (może być broadcom, albo proszę o podanie jakiegos dobrego programu) szyfrowanie danych AES, uwierzytelnianie sieciowe WPA2-PSK - jeśli komuś cos to mowi...

-- Dodane 02.03.2009 (Pn) 10:11 --

Witam, sprawdziłem jaka jest prędkośc przy połączeniu kablem, i jest prawie 10Mb czyli w porządku. wychodzi na to ze coś jest z kartą wi fi, jak sprawdzić czy moze ona obsłużyć więcej niz 2,5 Mb??? moze ktoś to sprawdzic

karta: Intel® Pro/Wireless 3945ABG Network Connection

bo juz nie wiem co robić :frowning: