Różne problemy z Mplayer, Diablo i Ragnarok

Witam :slight_smile: pisze ponieważ mam parę małych pytań i problemów z moim Ubuntu wczesniej pisałem an forum ze neta nie mam i dźwięku :slight_smile: poradziłem sobie z tym instalując starsza wersje (7.04) tam na starcie działało mi wszystko :slight_smile: ogólnie już po testowałem Ubuntu BARDZO MI SIE PODOBA już prawie sie bym na niego przerzucił w całości ale jednak parę problemów mam, i nie znam do końca dobrych odpowiedników Windowsowych programów :slight_smile:

Wiec może napisze całość w jednym temacie.

Poszukuje odpowiedników programów z Windows

FlashGet -??(mam Kget ale nie zintegrował mi sie z Firefox wiec szukam czegoś ala FlashGet)

Avira AV -??(żeby nie zarażać innych)

AutoShutdown system -??

Nakładka graficzna na firewall (na Windows używam Comodo firewall ale na linuxie nie wiem nawet czy jest firewall i jak go skonfigurować)-??

Moje problemy z programami.

Mplayer…

Ściągnąłem Mplayera z http://www.download.ubuntu.pl zainstalowałem i chciałem odpalić sobie pierwsze lepsze anime … a tu wałek wyskoczyło mi takie coś

mplayererrorxs2.th.jpg

wydaje mi sie za mam zainstalowane wszystkie kodeki ponieważ postępowałem według tego tourtialu

http://jakilinux.org/linux/ubuntu/13-rzeczy-do-zrobienia-po-instalacji-ubuntu/

obecnie jestem zmuszony używać SMplayer ale nie jestem z niego do końca zadowolony z tych oto powodów

1.brak możliwości korekty tekstu np.tak ja kw ALLPlayer

2.brak możliwości wyłączenia przezroczystych napisów

Problemy z grami:

Diablo2+LoD

na dysku mam 2 systemy WinXP i Ubuntu7.04 … na windowsie mam zainstalowanego Diabełka z nakładka i dodatkiem wszystko pięknie działa to pomyślałem ściągnę wine

sudo apt-get install wine

pięknie sie ściągnęło uruchomiło wiec szukam diabełka na partycji z Windowsem … znalazłem :slight_smile: klikam 2 x na diablo.exe czekam i wyskakuje “włóż płytę CD” no wiec wkładam zamykam CD-Rom klikam ponów próbę… cos sie niby wczytuje i od nowa włóż płytę (a ona jest w napędzie)klikałem parę razy aby ponowiło próbę ale wala :confused: nie wiem jak sobie z tym poradzić :x

Ragnarok online (serwer KDR)

mam an pulpicie raga :stuck_out_tongue: no to mowie ja kD2 nie dzial to może chociaż Rag ten sam sposob uruchamiania klikam na ikonę z której pod windowsem uruchamiam raga i wyskakuje mi coś takiego zamiast GRY (ostawiłem to i znowu mi wyskakuje)

waru2.th.jpg

lub któreś z tych błędów

68107266jn0.th.jpg(jak bym spaczowanego nie mial a mam na 100% full aktualke)

lub cos takiego

ragpolowaekranuir2.th.jpg

Proszę o pomoc :mrgreen:

avast

polecam VLC MP

Zainstaluj te diablo na ubuntu, przejdż najpierw do płyty

cd ///media/odpowiedni dysk/

następnie wyszukaj plik exe i

wine plik.exe
polecam VLC MP

już testowałem :slight_smile: trzeszczy mi i sie tnie xD ja liczę na prostotę użytkowania i funkcjonalność jak narzazie daje mi to SMplayer ale brakuje mu tych 2 funkcji :? które ma ALLplayer

http://tinyurl.com/kf325 - FlashGot

ClamAV

Zależnie od zastosowania:

a) dodać czas wyłączenia do cron`a

b) wget http://blablabla/cos.cos; sudo halt

Nie używam nakładek graficznych.

Jeśli jednak byś się zdecydował bez (nakładki graficznej) to:

Domyślnie (w przedstawionej konfiguracji niżej) wszystkie porty są zamknięte dla “innych” otwarte dla “ciebie” (localhost)

[plik /etc/iptables/iptables.rules]

*filter

:INPUT DROP [155]

:FORWARD DROP [2]

:OUTPUT ACCEPT [135]

-A INPUT -i lo -j ACCEPT

#otwieranie portów dla "świata/innych"

#Skype

-A INPUT -p tcp -m tcp --dport 4892 -j ACCEPT

-A INPUT -p udp -m udp --dport 4892 -j ACCEPT

#Samba

-A INPUT -p tcp -m tcp --dport 139 -j ACCEPT

-A INPUT -p tcp -m tcp --dport 335 -j ACCEPT

-A INPUT -p udp -m udp --dport 137 -j ACCEPT

-A INPUT -p udp -m udp --dport 138 -j ACCEPT

#warzone

-A INPUT -p tcp -m tcp --dport 9999 -j ACCEPT

#diablo2

-A INPUT -p tcp -m tcp --dport 4000 -j ACCEPT

COMMIT

[Koniecznie enter po COMMIT] Analogicznie dodajesz inne wpisy:) Potem uruchamiasz: /etc/rc.d/iptables restart W celu przeładowania konfiguracji:)

Edycja: Nigdy nie widziałem jak to wygląda w ALLPlayerze. Do edycji napisów używam: gnome-subtitles Lub uruchamiam mplayera z parametrem -dumpmpsub co daje mi napisy w autorskim formacie mplayer`a.

FORMAT=TIME


1.00 6

BLA BLA BLA


60.00 0.99

BLABLA

Pierwsza cyfra oznacza ile czasu od zniknięcia ostatniego napisu ma się pojawić ten napis. Druga jak długo ma być widoczny.

Co ułatwią ręczną edycje (przesunięcie wszystkich napisów o 5s to dodanie 5 do 1.00)

Dodatek do Firefox’a, dzięki któremu będziesz mógł ściągać za pomocą KGet

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/220

Co do MPlayer’a rozwiązanie jest banalne, miałem ten sam problem, a mianowicie odpal MPlayer’a. Wejdź do

Preferences -> Video -> i lista o tytule Available drivers:

i tam wybierz jakiś kodek wciśnij ok i wyłącz MPlayer’a, włącz go ponownie i sprawdz czy odpala filmy jeżeli nie z listy Available drivers wybierz następny kodek i wybieraj tak aż do momentu jak odpali Ci film.

Co do nakładek na firewall to:

oparty na GTK - firestarter

oparty na QT - guarddog

D@widoS

1.zainstalowałem avasta z oficjalnej strony (paczka .deb) ale nigdzie nie mogę znaleźć jakiejś ikonki lub skrótu żeby go otworzyć :confused:

2.Diablo działa z małymi problemami na początku ale działa :slight_smile: jestem bardzo wdzięczny za podpowiedz bo sam bym sie pewnie nie domyślił :slight_smile:

michalzxc

flashgot ze tez sie nei domyśliłem xD wcześniej uważałem ze ta wtyczka jest tylko dl Windows i tylko na windowsowe programy :stuck_out_tongue: ale każdy chyba może sie pomylić :slight_smile: za samo przypomnieć nie dziekuje tobie i mario@

PS. tak wyglądają przezroczyste napisy

beztytuu2ms6.th.jpg

a tak nie przezroczyste

beztytuuzu2.th.jpg

da sie jakoś jes ustawić na Linux w Mplayer lub SMplayer??

mario@

działa ! :twisted: ale nie mam polskich znaków ;/ w SMplayer widziałem jak je ustawić ale tu to już coś z deczka nie kapuje :confused:

PS.a można edytować w Mplaer napisy tak jak w ALL player?

Oto przykład

beztytuu3zw6.th.jpg

Plichu

skąd mogę pobrać paczki .deb firestartera??

Gotrek avast na linuksa nie ma gui. Działa z poziomu konsoli ale jego obsługa jest banalna.

Firestarter zainstalujesz z repozytorium (zakładając że używasz ubuntu!) poleceniem

sudo apt-get install firestarter

W mplayer niema zbytniej możliwości edycji napisów.

Jeżeli masz problem z polskimi znakami wejdź tu:

Link do kopi googla:

http://209.85.135.104/search?q=cache:A_1bMguK73AJ:forum.ubuntu.pl/

viewtopic.php%3Ft%3D8491+100%25+

polskich+znak%C3%B3w&hl=pl&ct=clnk&cd=1&gl=pl

Osobiście mam Mandriva ale powinno być podobnie.

Należy w ustawieniach MPlayer’a w zakładce Font w liście wyboru Encoding wybrać

Unicode

bądź

Slavic/Central European Windows (CP1250)

a następnie dopisz do pliku

~/.mplayer/config

coś takiego

subcp = cp1250

Można spróbować tylko pierwszy sposób (nie zawsze działa) bądź drugi, lecz u mnie po dopisaniu do pliku ~/.mplayer/config -> subcp = cp1250 pojawiły się polskie litery (ż,ł) lecz dalej nie były wyświetlane ą i ć i dopiero dodatkowe ustawienie w zakładce Font na Unicode rozwiązało ten problem. PS. Przy okazji do pliku ~/.mplayer/config możesz dopisać

vf=pp,expand=0:-140:0

spowoduje to przesunięcie napisów na ten czarny pasek pod obrazem.

Teraz gdzie ten plik config (piszę jakbyś nie wiedział). Nie wiem jak ten folder nazywa się w Ubuntu ale w Mandriva jest to folder Katalog domowy (coś jak Moje dokumenty w

Windows), wchodzisz do niego następnie w górnym menu wybierasz

Widok -> i zaznaczasz Pokaż ukryte pliki (czy jak tam jest)

przechodzisz do folderu .mplayer (powinien tam być) i w nim jest ten plik config.

Ależ jak najbardziej ma gui (może nie najładniejsze, ale ma). Uruchamia się je komendą avastgui. Skoro wiadomo jaka komenda, to teraz wystarczy sobie zrobić aktywator na panelu, czy w menu. Ikonka też jest - jak nie wiesz gdzie to zawsze możesz użyć wyszukiwarki plików.

mario@ , Plichu próbowałem na 2 sposoby link który mi podałeś Plichu i i sposób w nim zawarty dziala ale napisy miałem na cala wielkość anime (nawet w full screen) 2 sposób mario@ albo nie działa albo jestem niepełno sprytny :wink: cóż bede musial chyba dalej się kisić na SMplayer :frowning:

lanlin bardzo dziękuje za pomoc :twisted: piękne efekty doprawdy lepsze to niż linia komend :stuck_out_tongue: ale mam pytanie co od funkcjonalności jest podobna jak w avascie na wina?? tzn auto update ochrona rezydentna itp itd??

PS. jak włączyć żeby Mozilla poprawiała błędy PL?? bo jedyne sugestie jaki mi podaje są w ENG

PS2. zna ktoś alternatywę tego programu na Linux Ubuntu?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=127&id=191

Do moderatorów błędy poprawie jak Mozilla będzie działać :oops: :wink:

_______________________-

poprawione :wink:

Słownik PL do ff

SŁOWNIK PL

Co do mojego sposobu na polskie napisy w MPlayer jest to najczęściej podawane na różnych forach rozwiązanie (z tym dopisaniem).

mario@ dziękuje za szybka odpowiedz :slight_smile: zainstalowałem restartowałem ale nadal mama słownik w ENG a pl niby zainstalowany nie daje śladu życia. . .

_____________

Poprawione :wink:

ppm na jakimś okienku co się da pisać (np. odpowiedz na forum) i wbierasz sprawdzaj pisownie w tym polu (ma być ptaszek) i pod spodem jeszcze masz języki tam wybierasz polski.

hmm za sprytni jesteście jak dla mnie :oops: matiit dzięki za pomoc sam pewnie nigdy bym tej opcji nie znalazł bo nie patrz niżej niż “otwórz w nowej karcie” :wink:

Po pierwsze nie ma polskiej wersji, ale obsługa jest banalna i przy minimalnej znajomości angielskiego da się radę. Autoupdate jest ( w ustawieniach masz opcje: Automatycznie, Informować gdy dostępna aktualizacja, ręczna aktualizacja), skanera rezydentnego nie ma. Skaner rezydentny występuje w wersji płatnej przeznaczonej na serwery. Co do skanowania to możesz skanować cały dysk, lub wybrać konkretny folder do przeskanowania. No i możesz go używać tylko z linii poleceń (konsoli) co jest bardzo przydatne wbrew pozorom :slight_smile: .

Szkoda ze niema skanera rezydentnego :slight_smile: ale zapoznałem sie wczoraj z avastem v.Linuxowa i muszę przyznać ze jest wystarczający na linuxa i tak wirusy sie nie opłacają a żeby zeskanować jakiś plik dla kolegi ręczny skaner styka :slight_smile: zobaczę jeszcze tylko jak sie ma sprawa z auto update lanlin dzięki za opis produktu i pomoc w włączeniu GUIavast-a :smiley:

____________________________

Do idealnego przejścia tylko i wyłącznie na Ubuntu pozostało mi

1.zrobić coś żeby działał ragnarok serw KDR

2.jakiś odtwarzacz na kształt ALLplayer lub SubEditPlayer

2.i program który automatycznie zamyka komputer o wyznaczonej godzinie lub po opływie danego czasu

czy mogę liczyć na dalsza pomoc :oops: :mrgreen:

Właściwie nie potrzebujesz tu żadnego dodatkowego programu, po prostu wpisujesz w konsoli tekst

sudo shutdown -h 22:50.

-h wyłącza komputer

-r restartuje komputer

-c anuluje rozpoczętą procedurę wyłączania

w powyższym przykładzie komputer zostanie wyłączony o godz. 22:50. Zamiast godziny możesz wpisać minuty. Więcej informacji uzyskasz wpisując w konsoli man shutdown.

Jeśli wolisz klikalne programy to też są takie, GShutdown lub KShutDown - są w reprozytorium, zainstalujesz przez Dodaj/Usuń lub z Synaptica.

Wychodzę z założenia ze póki mogę “wy klikać” to podążam dalej ta metoda :slight_smile: ale jeśli jednak trzeba sie troszkę podszkolić to robie t o z chęcią :slight_smile: jednak wybrałem GShutdown :lol: