Rozne taktowania pamieci?

Mam 4 x 1gb ramu 667mhz ktore sa ustawione aby dzialaly na 4-4-4-12 [zalecane timingi przez producenta] zainstalowalem dzisiaj everesta ultimate i mi wyswietla

DIMM1 - 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-5-5-13 @ 270 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)


DIMM2 - 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-5-5-13 @ 270 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)


DIMM3 - 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (4-4-4-12 @ 333 MHz)


DIMM4 - 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (4-4-4-12 @ 333 MHz)

Dlaczego wyswietla rozne timingi ?? W biosie jest tylko opcja dla ustawiania wszystkich na raz a nie pojedynczo :evil:

Moja grafike 1gb takze mi wykrywa jako 512mb tak samo 3d mark06 :?

Z tego co pokazuje Everest wynika że masz 2 kości takie same a dwie pozostałe są inne od tych pierwszych…

Jeśli masz 4 dokładnie takie same kości to może wymiana biosu płyty głównej pomoże.

ewidentnie informacje podane przez everest zostały odczytane z mikroukładu w pamięci zwanego SPD.

2 pierwsze są kompatybilne ze starszymi modułami, 2 następne są kompatybilne tylko z ddr2-667. (te 2 na cl4 są nowszymi konstrukcjami)

Timingi widoczne na wszystkich czterech pamieciach [naklejkach] sa takie same 4-4-4-12 a wiec wszystkie powinny dzialac na takich timingach 333mhz . Czy mam racje ??

Te wolniejsze pamieci maja taki sam numer modelu jak te drugie kosci oprocz tego ze pierwsze maja - k na koncu. Przed zakupem dzwonilem do ocz i sie dowiedzialem ze to sa identyczne pamieci , roznica tkwi tylko w tym ze -k byly sprzedawane w zestawach po 2 a te bez -k pojedynczo.

Mam najnowszy bios , dopiero zakupilem plyte glowna bo mi starsza zaczela wysiadac.

Ma ktos pomysl jak to zaprawic ?? Moze je podkrecic do zalecanych timingow tylko jak to zrobic pojedynczo ??

Jaka masz płytę główną? I czy na pewno w BIOS-ie ustawiłeś na sztywno timingi? Jeśli ustawisz ustawisz pamięcią timingi to wszystkie powinny się dostosować do nich. Poprzestawiaj w slotach, masz włączony Dual Chanel? A może odczytałeś w Evereście jakie są deafulowe zapisane w SPD timingi ( wtedy by naklejka oszukiwała) a nie na jakich działają- sprawdź jeszcze w CPU-Z.

Jednak byly na auto :wink: po aktualizaji biosu musialy sie zresetowac ustawienia.

Jednak nie wiem czy jest tak jak powinno byc poniewaz na recznych ustawieniach CPU-Z pokazuja cos takiego :

bikepics-989802-full.jpg

1cykl jest wydajniejszy (różnice nie zauważalne)

pamięci się różnią co widać w modułach SPD… ewidentnie te z banku 1 i 2 są pamięciami starszymi kompatybilnymi w dół, pamięci z baków 3 i 4 pracują tylko jako ddr2 667, zaś te z banku 1,2 również ale z innymi timingami.

reasumując ktoś ci wcisnął kit albo źle pamięci zostały dobrane …

Dzieki za odpowiedz

Nie ma pamieci na rynku z ocz 5400 xtc gold edition ktore by mialy timingi 5-5-5-15 bo to juz by byla inna edycja i inaczej by wygladaly chlodzenia http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr2_pc2_5400_value_pro_series_dual_channel a wiec wina jest ocz , bo wiadomo ze jak produkuja pamieci to je testuja i przydzielaja do roznych grup , komus sie pomylilo i przydzielili ta pamiec do xtc gold edition a powinny byc value edition.

No coz wyglada na to ze nie ma uczciwych firm na swiecie :stuck_out_tongue: