Różne taktowanie procesora w różnych programch

mam taki problem, że po podkręceniu procka E7400 z 2,8 na 3,2 (od tego już minęło trochę czasu, ale to zauważyłem dopiero ostatnio) w różnych programach pokazuje mi różne taktowania (tzn. dwa różne) chciałbym się spytać czy mam powody do obaw czy to normalne, załączam zrzut, z góry thx :smiley:

Jakiego typu “obawy” masz na myśli?

Przecież wskazania są prawidłowe, działa funkcja funkcja SpeedStep http://pl.wikipedia.org/wiki/SpeedStep

Obciąż komputer np. odtwarzając w tym samym czasie 1 - 2 filmy - częstotliwość procesora zostanie podniesiona do maksymalnej.

PS.

  1. Wywal Everesta, to już dawno nie rozwijany program, nie widzisz, że Ci bzdury podaje na temat procesora?

  2. Ten Twój zrzut jest bardzo “stronniczy” - nie mogłeś pokazać więcej eona z Everesta i Speccy?

właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem, dzięki za rady,

btw wydaje mi się, że lepiej jest zainstalować/uruchomić programik do obciążania procka, niż puszczać te dwa filmy (chyba że wysokiej rozdzielczości :slight_smile: ) (Ty na pewno o tym wiesz, ale jak ktoś w przyszłości będzie przeglądał ten temat, to sam wiesz) jeszcze raz dzięki :smiley:

Wystarczy film w przyzwoitej rozdzielczości (nie musi być bardzo wysoka) aby zobaczyć zmianę taktowania procesora. Jednak ten sposób może się nie sprawdzić w przypadku dekodowania materiału filmowego przez kartę graficzną.