Rózne usługi W7hp zatrzymane?! M.in. brak sieci!

Laptop eMachines e730

W7HP fabryczny, brak dysku instalacyjnego, domyślam się, że był preinstalowany,

moja żona tego używa, nie zna się na systemie wcale, mogła popełnić kardynalny błąd, w trakcie ostatnich operacji przenosiła różne pliki do Google disc,

ale to może być prezent od W7 Update (były ustawione automatyczne bodajże, zresztą przy kilku osobach używających nie wiadomo kto co kliknął,

może to być też prezent z sieci albo od innego programu

NIE WIEM jaka jest przyczyna pierwotna

 

Opis zachowania:

brak sieci, brak wszystkich połączeń sieciowych,

nie działa narzędzie rozwiązywania problemów,

nie działa Autokonfiguracja sieci WLAN,

zatrzymanych wiele usług W7 które raczej powinny działać, nie można ich uruchomić,

 

Czynności podjęte:

  1. skanowanie full AVAST - nic szczególnego nie wykrył,

  2. zainstalowałem Paretologic, wypisał mnóstwo usterek, ale nie pozwoliłem mu tego naprawiać, bo wygląda to dość lipnie,

  3. Malwarebyte - zainstalowałem z CD już po awarii, nie mogę updatować bez sieci (może nie umiem), na tej starej bazie wykrył kilka świństw, które zakwalifikował do kwarantanny, wiec tam poszły, dużo innych zakwalifikował jako “1sze uruchomienie”, zostawiłem w spokoju,

  4. wyłączyłem Avast i W Defendera  ręcznie,

 

  1. zapuściłem OTL bez zmiany nastawień i załączam zrzut oTL1.txt

 

Proszę o pomoc.

 

zj

 

 

 

OTL1.Txt

Przywracanie systemu:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/products/features/system-restore

Zapomniałem o tym napisać - najpierw zrobiłem przywracanie, ale nie zmieniło to zachowania W7. Usług dalej brak.

Potem wykonałem jeszcze jedno przywracanie krok wstecz dalej, ale też nic.

Kolejne przywracania nie sa już możliwe.

 

Obejrzałem też Kosz i ten Google Dysk, na który kopiowano pliki. Nie znalazłem żadnych elementów które mogłyby być systemowymi.

Pobierz, zainstaluj i uruchom: http://www.dobreprogramy.pl/RefreshPC,Program,Windows,42048.html

Podczas instalowania zwróć uwagę i dwu-lub trzykrotnie naciśnij przycisk " Decline". Ważne! Po uruchomieniu i wykonaniu czynności zrestartuj komputer. Radzę na czas prób odinstalować Avast’a (wg. tej instrukcji: http://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility ) i Malwarebytes.

Zrobiłem jak poleciłeś.

Nie było w czasie instalacji RefreshPC tych pytań, na które odpowiedź jest Decline.

Instalowałem z CD - nie mam sieci. Być może przez to pominął jakieś elementy instalacji, nie wiem, to hipoteza.

Odświeżył wpisy w rejestrze, pousuwał temp-y, coś tam jeszcze zrobił, raport wyglądał przyzwoicie, ale jakoś szybko to poszło, niecałą minutkę chyba.

 

Usług dalej nie ma.

Sieci też nie ma w związku z tym.

Nawet windowsowego helpa nie ma. Narzędzia do diagnozowania też brak.

 

Tak wygląda, jakby była uszkodzona usługa lub proces, od której/ego zależy uruchomienie albo działanie całej grupy innych usług.

 

Ręce mi opadają, a czas leci.

RefreshPC ma służyć właśnie odtworzeniu standardowych usług i procesów. Jeśli tak się nie stało pozostaje naprawa systemu przez nadpisanie spod uruchomionego, działającego systemu: http://www.fixitpc.pl/topic/1234-reperacja-nakladkowa-bez-utraty-danych/ Niestety, potrzebna jest płyta instalacyjna CD z tym systemem, który jest w komputerze.

>>>

Laptop eMachines e730

W7HP fabryczny, brak dysku instalacyjnego, domyślam się, że był preinstalowany

<<<

 

Rzeczywiście RefreshPC próbuje podczas instalacji, na wstępie, załadować jakieś pliki z sieci, ale ten lapek nie ma sieci, więc instalacja niekompletna albo podstarzała. Pozwala jednakże pójść dalej, ale tych pytań, o których pisałeś, aby decydować Decline, już nie ma.

 

 

Zdecydowałbym się chyba na C:\format ale nie mam dysku z W7?  

Czy istnieje jakaś procedura uzyskania wersji instalacyjnej windowsa w takim jak mój przypadku?

Czy licencja na preinstalowany win7 coś mówi na ten temat?

Ściągnij program >> Tweaking.com - Windows Repair Portable 1.9.1 przejdź na zakładkę >> start repairs zrób punkt przywracania systemu i w oknie programu które się pojawi zaptaszkuj tylko opcje >> Set Windows Services to Default Startup zaznacz po prawo >> Restart/shutdown… i kliknij Start.

http://www.majorgeeks.com/files/details/tweaking_com_windows_repair_portable.html

Proces przeszedł nawet sprawnie.

 

Niestety sukcesu brak, zachowanie b.z.

 

Usługa “Autokonfiguracja sieci WLAN” jest zatrzymana, typ uruchomienia Automatyczny.

Próba jej uruchomienia ręcznie daje błąd 1114: procedura inicjowania biblioteki dołączanej dynamicznie (DLL) nie powiodła się.

 

Helpu W7 też nie ma, kreatora rozwiązywania problemów też nie rusza.

 

 

Jest narzędzie do weryfikacji wpisów rejestru - OK;

a czy jest narzędzie do sprawdzenia kompletności zestawu plików systemowych; może jakiegoś pliku brakuje;

ostatecznie może któryś plik jest uszkodzony;

W narzędziu “Tweaking.com-Windows Repair”, które Ci proponował “Kurp55” jest zakładka " Step4. Optional". Tam uruchom przycisk " Do It". Jest to narzędzie weryfikacji plików systemowych. Wykonaj to, a następnie…

W zakładce " Start Repair" > Start > potem  Nie. W tabelce na początek zaznacz  wszystkie pozycje, ale następnie odznacz: pozycję 16 - “Unhide Non System Files” oraz pozycje 28,29 i 30. Po prawej stronie okna zaznacz Restart System i naciśnij Start. Trochę ta operacja potrwa! Po restarcie sprawdź co to dało. Połączenie komputera z internetem nie jest do tej operacji potrzebne.

Wielkie dzięki.

Systemowy sfc.exe poradził sobie, usługi ruszyły. Tweaking - WR w związku z tym nie puszczam, bo chyba nie ma sensu?

 

Jeszcze pytanie z innej beczki:

Czy można polegać na osłonie wewnętrznej Win7?

Czy jednak lepiej zainstalować znowu AVAST?

 

Pozdrawiam,

zj

  • Nie można polegać na osłonie systemowej Win7!

  • Tylko nie Avast! To muł! Laptopy eMachines najlepiej znoszą antywirusy z “chmury”, np. Panda Cloud Antywirus itp.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.