Różne wartości PING w róznych przeglądarkach

Witam.

Korzystam z Windowsa 7 64 bit.

Ostatnio zauważyłem dziwną sprawę.

Nie jest to o tyle problem, co po prostu ciekawe.

Korzystając z przeglądarki Google Chrome przeprowadziłem test na www.speedtest.net.

Wybrałem serwer najbliższy dla swej lokalizacji —> Gliwice.

Jakie było moje zdziwienie, gdy ping wyniósł… 523 ms.

No dobra, powiedzie słabe łącze. Może i tak. 1 MB/s z Vectry, ale co ciekawe na FF lub IE ping do tego serwera wynosi… 19-25 ms.

Co jest grane?

Bardzo ciekawa sytuacja (ciekawa oczywiście w sytuacji, gdy nie masz w ustawieniach którejść przeglądarki np. proksy, czy innych zmienionych ustawień…).

Ogólnie ciężko powiedzieć, co jest grane (trzeba by było odpalić Wireshark i porównać transmisje…).

Weź na wypadek sprawdź whatismyip.com, czy nie masz nic pozmieniane w ustawieniach przeglądarek…

Nie mam nic zmienione w konfiguracji przeglądarek.

IP przyznawane jest przez DHCP z Vectry, natomiast DNS (jeśli to coś podpowie) zmienione na OpenDNS, bo te z Vectry co dwa dni mają ostatnio awarię. Ale we wszystkich przeglądarkach jest na 100% ta sama konfiguracja.

należy pamiętać także o tym że badanie czasów odpowiedzi w pakietach ICMP ma raczej znaczenie w ramach sieci (LAN) ponieważ w internecie

pakiety ICMP maja raczej niski priorytet i niestety ale czasy odpowiedzi często posiadają wartość kilkaset milisekund,

nawet jeśli w rzeczywistości nie występują żadne opóźnienia w przebiegu pakietów ponieważ pakiety osiągają o wiele krótsze czasy,

możliwe że analiza listingu polecenia pathping wniesie dodatkowe informacje

info

Robiłem TRACERT w wierszu poleceń.

Wskazuje normalne pingi w granicach 20-30 ms.

Nie przeszkadza mi to, ponieważ szybkość netu jest normalna, tylko te opóźnienia mnie niepokoją.

Ale to tylko na Chrome. Jak wspomniałem na FF i IE w granicach 19-25 ms.

:wink:

No ale co to ma wspólnego z przedstawionym problemem?

ze samo polecenie systemowe nie będzie raczej pomocne w rozwiązaniu tego problemu

Nie korzystałem z narzędzia ping, korzystałem ze strony www.speedtest.net

Ale o tym nikt nie pisał, przeczytaj jeszcze raz problem…

Teoretycznie wyniki powinny być takie same, bo powinna być taka sama metoda wywołania funkcji… No ale na to wygląda, że jest inna po rozpoznaniu przeglądarki…

Panowie mi to wcale nie przeszkadza i nie jest dla mnie problemem, ale po prostu napisałem tu, żeby jakoś rozwiązać tę przypadłość. Ale jeśli nie da rady to “trudno”. :wink: