Rożne wskazania przy testowaniu prędkości,gdzie problem?

Witam od niedawna mam 2mb/s ,ostatnio były przeciążenia ale ustąpiły .W nocy i rano gdy coś pobiorę z dobrych programów mam prędkość dochodzącą do 2mb/s to samo z IPLA gdy dam test systemu mam rano 1.8mb/s .Teraz na dobrych programach pobiera z szybkościom 0.7mb/s a w Ipla w teście 0.8mb/s .

Sprawdzałem na speedtest.tp.pl wychodzi 1.85mb/s ping 26 , na stronie www.speedtest.net niektóre serwery Polskie mają 1mb/s a niektóre jak Kielce prawie 1.8mb/s .Co ciekawe z Londynem miałem ponad 1.5mb/s ,a ping lepszy niż do wielu serwerów Polskich na www.speedtest.net.To samo z youtube ,nie dawno byłem zły ze max mojej linii to 2mb/s .A teraz dochodzę do wniosku po co szybkie łącze jak serwery są przeciążone,to co jak ktoś ma np: łącze 20mb/s może mu Ipla czy youtube w lepszej jakości przycinać.

może ale nie musi i raczej nie będzie przycinać, no tak to jest, że nie tylko ty korzystasz z internetu, a łącza mają swoją przepustowość, ips zawsze gwarantuje tobie maksymalne parametry jakie wykupiłeś od ciebie do siebie, za świat nie może przecież odpowiadać