Różnica między kartami grafiki

Bardzo proszę o czytelna informację w sprawie grafiki.Jestem zainteresowany karta Palit GeForce 9600GT 512MB 256 DDR 3.W Vobisie jest w ofercie karta

Palit GeForce 9600 Smart .Też 512 Mb i 256.Proszę o wypowiedź czym rożnia się te karty i jakie ma to znaczenie dla kogoś kto nie będzie nic podkręcal ani też kombinował z kompem.Płyta główna to Gigabyte GA-P31-DS3L,procek E5200 2,5GHz,zasilacz pentagram 430W,pamięć DDR2 2GB(800).

Drugie pytanie to jakie są odpowiedniki dla tej płyty i tego procesora w platformie AMD,wydajnościowo i cenowo.

Z góry serdeczne dzieki.

1 pytanie, z tego co rozumiem, różnią się ilością pamięci ram (lepie łyknąć z 512MB)… ad2 http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4545-2

ja bym brał tego palita ale bez smart bo smart jest na ddr2 co za tym idzie słabsza jakość w grach

jeśli wersja smart rzeczywiście jest na ddr2 to omijać szerokim łukiem ten produkt…

ad1.

różnic jest sporo 9600smart ma pamięci ddr 2 800mhz rdzeń taktowany jest na 650 mhz a 9600 gt pamięci ddr3 2000 mhz na rdzeniu 700mhz wersja smart ma mniej jednostek piksel shaderów vertex shaderów i mniej potoków renderingu a tak żeby było bardziej czytelnie to porównanie do samochodów gt to jest furka z silnikiem 5.0 12V i ma 400 koni mechanicznych 6 sekund do 100km/h i 15 sekund do 200km/h a wersja smart ma silnik 1.6 w gaźniku i 90 koni mechanicznych 15 sekund do 100 km/h a do 200 to się nawet nie rozpędzi :smiley: ale zemnie poeta =D> porównanie nie odzwierciedla różnic między tymi kartami ale dzięki temu na pewno wiesz o co chodzi he he w grach masz jakieś 30%-40% różnicy w wydajności w zależności od tytułu

ad2.

nie wiem nie lubię amd i nie chce mi się szukać 8)

Serdeczne dzieki,już mniej więcej rozjaśnilo mi się w mózgownicy.Jednak Palit GeForce 9600GT 512MB.Za link do porównania procesorów również dziękuję,dobrze że są jeszcze bezinteresowni ludzie na tym świecie.Pozdrawiam.