Różnica między MS Office 2003 a OpenOffice.ux.pl 2.3.1-1

(Paluch Ti) #1

Witam. Jak wiadomo office trochę kosztuje i nie każdego stać. w związku z tym mam pytanie czy jest wielka rożnica między tymi pakietami? bo open office jest darmowy a MS office jak wiadomo nie. W szkole używamy office 2003 więc czy open office jest podobny i posiada ten same funkcje? czekam na wasze wypowiedzi którzy posiadali ms office i openoffice. Pozdrawiam

(Seba86mu) #2

Jak sam piszesz, podstawową różnicą jest to, że produkt od Microsoft trochę kosztuje, a jego alternatywny konkurent jest darmowy.

Kiedyś korzystałem z MS Office 2003, obecnie korzystam z OpenOffice.org 2.3. Jestem z niego bardzo zadowolony. Posiada te same funkcje, co produkt Microsoftu, z tym, że niektóre opcje rozmieszczone są w innych miejscach.

Nie wiem, jak jest z bardziej zaawansowanymi funkcjami, ale jak dla mnie OpenOffice w zupełności wystarcza.

Różnic, w porównaniu z Microsoft Office nie zauważyłem.

(Enter6000) #3

A prawdą jest, że pliki z Office i OpenOffice nawzajem ze sobą nie pracują?

(Seba86mu) #4

Dokument tworzony w OpenOffice możesz zapisać w formacie, który MS Office odczyta.

Dokumenty stworzone w MS Office otworzysz w OpenOffice.

(Sidhmor) #5

Jeśli nie używasz offica zbyt często to wystarczy open, jeżeli nie to jednak lepiej wybrać produkt Microsoftu - pomimo wszystko jestznacznie bogatszy

(sosen86) #6

Jeżeli pracuje się tylko na open office to jest fajnie i przyjemnie gorzej jak masz jakiś większy dokument office i chcesz go otworzyć w OO to otworzysz go bez problemu ale jednak bardzo często układ dokumentu odbiega w dużym stopniu od orginalu. No i tyle jeśli chodzi o minusy. A jeśli decydować się na kupno MS office to teraz to tylko i wyłacznie warto kupić 2007 a nie 2003.

(Paluch Ti) #7

zainstalowałem tego open office i wydaje sie być praktycznie taki sam jak ms office, zobaczymy z czasem jak to się ma w praktyce. Pozdrawiam

(sosen86) #8

tak bo obsługa jest praktycznie identyczna. tylko w kilku przypadkach jest kilka różnic (pewne funkcje są w innych miejscach ale wszystko da się znaleść). problem jest tylko z wyglądem dokumentów z MS office otwartych w OO

(Alan Elektro) #9

Pakiecik Offica 2007 z arkuszem kalkulacyjnym to ok. 199zł choć na Allegro jest taniej. Warto zainwestować :wink: ale to tak jak piszą inni zalęży od tego na jak bardzo Ci go potrzeba. Ja sam osobiście wolałbym kupić Worda 97 (2000) niż OpenOffice cały pakiet :wink: ale to od upodobań zależy :mrgreen:

(sosen86) #10

nie tylko word i arkusz ale jest jeszcze w tym pakiecie PowerPoint oraz aplikacja do sporządzania notatek OneNote. i to wszystko mamy za 199 zł i trzeba dodać że z licencją na 3 stanowiska